Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem, bowiem gospodarzy odwiedził prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i wręczył im puchar z okazji awansu do ligi okręgowej. Beniaminek z Bedlna długo utrzymywał korzystny rezultat. W pierwszej połowie ataki „zielonych” przypominały bicie głową w mur. Pabianiczanie mieli przewagę, której nie potrafili udokumentować bramką. W drużynie grało ośmiu nowych, nie do końca zgranych ze sobą zawodników, co miało niebagatelny wpływ na postawę „zielonych”.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Z tą różnicą, że „zieloni” znaleźli w końcu drogę do bramki beniaminka. Na kwadrans przed końcem jeden z nowych piłkarzy, Adrian Płuciennik huknął co sił w nodze sprzed pola karnego, a piłka zatrzepotała w siatce GKS. Więcej goli już nie padło i „zieloni” rozpoczęli nowy sezon od trzech punktów.

W drużynie z Pabianic debiutowali: Kamil Milczarek (ur. 1995), Piotr Słyścio (1982), Rafał Kępka (1993), Maciej Kwaśniak (1994), Anton Hartman (1997), Artur Głowiński (1988), Tomasz Ostalczyk (1987), Błażej Bujalski (1988), Adrian Płuciennik (1988).

GKS Bedlno – Włókniarz 0:1 (0:0)

Gol: Płuciennik 75.

Włókniarz: Rzeźniczak – Milczarek, Słyścio, Kępka, Kwaśniak – Hartman (70. Dobroszek), Głowiński (46. Bujalski), Ostalczyk, Rudzki (90. Skowronek), Płuciennik (85. Kosmala) – Gorący.