Przed spotkaniem było jasne, że we Włókniarzu raczej nie zobaczymy siedmiu ludzi z podstawowego składu z ubiegłego sezonu, których trener Jacek Włodarczewski zabrał do Rzgowa. Zatem w Zawiszy zagrają: Patryk Olszewski, Mateusz Klimek, Robert Piotrowski, Piotr Grzejdziak, Marcin Rutkowski, Mateusz Dudka i Artur Kulik. Włodarczewski był obecny podczas drugiej połowy meczu i po spotkaniu rozmawiał z Marcinem Olejnikiem i Damianem Madajem. Jeśli i oni niebawem przejdą do Rzgowa, drużynę z Pabianic czeka wielki rozbiór.

Dziury powstałe po exodusie podstawowych zawodników załatano nakłaniając do powrotu do treningów obrońcę Przemysława Froncalę (grał we Włókniarzu w A Klasie) i młodego napastnika Michała Woźniaka (zaliczył kilka spotkań jesienią ubiegłego roku). Na przedmeczowej zbiórce szkoleniowiec Michał Gajda doliczył się 13 piłkarzy – nie było Damiana Kozłewskiego, Piotra Stemasiaka i Adriana Usiaka. Z kontuzjami pojawili się Krzysztof Rudzki i Sebastian Stępiński.

W Bychlewie grano 2 x 35 minut. W trakcie meczu nad boisko docierały ciężkie burzowe chmury, z których na szczęście popadał mały deszcz. Prawdziwa ulewa rozpętała się kilkanaście minut po zakończeniu spotkania. W 1. minucie Patryk Sumera wpadł w pole karne i pokonał golkipera Jutrzenki. Zanosiło się na pogrom, bo Włókniarz z łatwością wypracowywał kolejne okazje. Ze skutecznością było jednak marniutko. Niewykorzystane okazje zemściły się w 19. minucie - błąd Dawida Wojciechowskiego wykorzystał piłkarz Jutrzenki i efektownie przelobował Damiana Rzeźniczaka. Dwie minuty po przerwie po zagraniu Patryka Sumery i kiksie Jakuba Dobroszka, z pięciu metrów piłkę do siatki wepchnął Woźniak.

Nie ulega wątpliwości, że trenera Gajdę jak i nowy zarząd „zielonych” czeka wiele pracy, by uzupełnić letnie ubytki. Jeśli się to nie uda, Włókniarza czeka ciężki sezon w V lidze i – co tu dużo ukrywać – walka o utrzymanie...

Jutrzenka Bychlew – Włókniarz 1:2 (1:1)

Gole dla Włókniarza: Sumera 1., Woźniak 37.

Włókniarz: Rzeźniczak – Wojciechowski, Olejnik, Froncala, Kacprzyk (Stępiński) – Madaj, Urbaniak, Dobroszek, Gorący – Sumera, Woźniak.