Włókniarz Pabianice - MKS 2000 Tuszyn 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Marcin Kluch 45. min, 2:0 - Przemysław Rosiński 51. min, 2:1 - Adam Maciszewski 53. min.

Pierwszy kwadrans minął pod znakiem wyrównanej gry w środku pola. W 16. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Adam Maciszewski, ale nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi trzy minuty później lewą stroną w pole karne gości wbiegł Artur Kulik i podał piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak żaden z jego partnerów nie zdołał zamknąć tej akcji. W 22. minucie pierwszej zmiany dokonał trener MKS-u, który trafnie zauważył, iż Włókniarz dominuje na prawej stronie boiska. Minutę później właśnie tą stroną popędził Marcin Kluch, został jednak powalony przez Mariusza Kiełkowicza, który obejrzał za to zagranie żółtą kartkę. Z rzutu wolnego golkipera gości zaskoczyć próbował kapitan „zielonych” – Piotr Grącki, ale strzelał niecelnie. W 27. minucie groźnie z pola karnego głową uderzał Bartosz Sendal, jednak bramkarz z Tuszyna do spółki ze swoimi obrońcami zdołał wyjaśnić sytuację. Po kolejnych dziesięciu minutach niecelnie głową uderzał Zachariasz Jakiel. Chwilę później szybki kontratak dośrodkowaniem z prawej strony wykończył Mateusz Jakubowski, a czyhającemu na długim słupku Rafałowi Kłucjaszowi niewiele zabrakło, aby udanie zamknąć całą akcję. Dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Włókniarzowi udało się objąć prowadzenie. Dalekie wybicie Damiana Rzeźniczka sprytnie głową przedłużył Rafał Kłucjasz, a Marcin Kluch popędził sam na sam z bramkarzem i przerzucając nad nim piłkę skierował ją do siatki.
Drugą połowę z wysokiego C rozpoczęli „zieloni”. Pięć minut po wznowieniu gry groźny strzał z dystansu Mateusza Jakubowskiego z najwyższym trudem nad poprzeczkę przeniósł Kamil Ozór. Krótko rozegrany rzut rożny zaskoczył gości. Piłkę przed szesnastką otrzymał Przemysław Rosiński i po minięciu obrońcy z Tuszyna podwyższył prowadzenie. Szybko zdobyty gol bardzo rozluźnił „zielonych”, którzy już sto dwadzieścia sekund później stracili bramkę. Po wrzucie z autu na wysokości pola karnego wślizgiem nie trafił w piłkę Paweł Załoga, a Adam Maciszewski z ostrego konta zdobył bramkę kontaktową. Po kolejnej minucie goście mogli wyrównać, na szczęście tym razem minimalnie głową przestrzelił Maciszewski. Przez kolejne trzydzieści minut obraz gry powrócił do normy, tj. do bezradnej kopaniny z obu stron, którą oglądaliśmy w pierwszej połowie. Kolejne okazje bramkowe kibice obejrzeli dopiero w ostatnich dziesięciu minutach meczu. W 81. minucie niecelnie z dystansu uderzał Artur Kulik, a minutę później po wrzutce z prawej strony chybił Piotr Wawilin. Po kolejnych dwóch minutach zaskoczyć bramkarza próbowali Jakubowski i Andrzej Załoga, ale ten pierwszy uderzał niecelnie, a drugi - zbyt słabo. Pięć minut przed końcem meczu krótko rzut wolny rozegrał Piotr Grącki, piłkę do nadbiegającego Marcina Klucha wycofał Przemysław Rosiński, ale zagrał za plecy i strzał Klucha poszybował ponad poprzeczką. Wynik nie uległ już zmianie, a wkrótce sędzia zakończył to słabe widowisko. Ogólnie mecz nie zachwycił, liczba fauli może sugerować zaciętą walkę, ale niekoniecznie tak było tym razem. Chyba obie drużyny cieszą się, że ten sezon dobiegł już końca. MKS ostatecznie zdołał utrzymać się w lidze, gdyż swój mecz przegrał także Sokół II Aleksandrów. „Zieloni” natomiast zakończyli ligę na niezbyt zaszczytnym 7. miejscu.

Składy zespołów:

Włókniarz: 1. Damian Rzeźniczak – 14. Przemysław Kłucjasz, 4. Piotr Grącki (kapitan), 6. Paweł Załoga – 11. Przemysław Rosiński (90+2 min., 20. Mateusz Kosmala), 10. Mateusz Jakubowski, 3. Łukasz Jędras, 5. Bartosz Sendal (62. min, 8. Andrzej Załoga), 15. Artur Kulik – 16. Rafał Kłucjasz (62. min, 9. Patryk Olszewski), 18. Marcin Kluch (89. min, 17. Przemysław Kita).

MKS: 22. Kamil Ozór – 20. Sebastian Pietrzak, 5. Marcin Bykowski (77. min, 18. Mirosław Osiowy), 3. Mariusz Kiełkowicz, 6. Przemysław Szczygielski (22. min, 10. Marcin Wyrwa) - 8. Adrian Lota, 4. Michał Janiec (kapitan) (74. min, 22. Łukasz Janikowski), 17. Adam Maciszewski, 9. Łukasz Bąk – 7. Piotr Wawilin, 37. Zachariasz Jakiel (81. min, 11. Marcin Pszonicki). Ławka rezerwowych: 15. Bartłomiej Michaś.

Żółte kartki: 23. min Mariusz Kiełkowicz (MKS Tuszyn), 67. min Przemysław Rosiński (Włókniarz), 69. min Piotr Wawilin (MKS Tuszyn) i Paweł Załoga (Włókniarz), 70. min Marcin Wyrwa (MKS Tuszyn), 90. min Przemysław Kita (Włókniarz).

Widzów: 105 (w tym około 30 z Tuszyna).