Dla zajmującego 13. miejsce po rundzie jesiennej V ligi Dłutowa była to próba generalna przed inauguracją ligowej wiosny. Dla Włókniarza to także prawdopodobnie ostatni test przed bojami o ligowe punkty. Zdecydowanie więcej powodów do radości mają gospodarze sobotniego sparingu.
 
Podopieczni Leszka Rosińskiego lepiej weszli w mecz i objęli prowadzenie już w 5. minucie, gdy Mateusz Żabolicki w sytuacji sam na sam przelobował Damiana Rzeźniczaka. Na wyrównanie trzeba było poczekać do 16. minuty, gdy z rzutu karnego bramkę zdobył Patryk Sumera. Dawid Bukowiecki sięgnął piłkę, lecz nie zdołał jej wybić.
 
Defensywa pabianiczan nie była w tym spotkaniu monolitem, o czym świadczy sytuacja z 25. minuty, gdy po serii nieudanych interwencji defensorów zielonych” piłka spadła pod nogi Golika, który płaskim strzałem nie dał szans Rzeźniczakowi. Do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się już nic godnego uwagi, bowiem mocno przygrzewające słońce rozleniwiło piłkarzy do tego stopnia, że nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce przeciwnika.
 
Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, bowiem na gola czekaliśmy także pięć minut. Lewą stroną przedarł się Sebastian Stępiński i dokładnie zacentrował na głowę Mateusza Klimka, który wyrównał strzałem z ostrego kąta. Wszyscy liczyli na to, że pabianiczanie pójdą za ciosem, tymczasem do siatki trafili miejscowi. Szymon Pabich zdołał wybić na rzut rożny strzał Krzysztofa Ciszewskiego, lecz po pomysłowo rozegranym kornerze i ładnym uderzeniu Bartłomieja Grali nie miał już nic do powiedzenia.
 
Wynik meczu ustalił w 75. minucie Żabolicki. Napastnik Dłutowa przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną , po czym uderzył precyzyjnie w długi róg.
 
GLKS Dłutów – Włókniarz Pabianice 4:2 (2:1)
Gole: Żabolicki 5, 75, Golik 25, Grala 55 – Sumera 16k., Klimek 50.
 
Dłutów: Bukowiecki – Strzelec, Skiba, Ciszewski, Łańcuchowski – Stelmach, Grala, Golik, Stolarek – Dobrzański, Żabolicki. Na zmiany: Malinowski, Stawicki, Mosiński, Klimczak, Woch.
 
Włókniarz: Rzeźniczak – Seliwiorstow, Mendak, Piotrowski – Froncala, Janasiak, Otomański, Złowodzki, Zych – Bednarkiewicz, Sumera. Na zmiany: Pabich – Jakubowski, Rutkowski, Klimek, Stępiński, Rudzki, Olszewski, Usiak.