31 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 2 przy ul. Orlej 1 zapadły kolejne, przedostatnie już rozstrzygnięcia w Zimowej Lidze Drużyn Osiedlowych. Tym razem zmierzyło się ze sobą 6 najlepszych zespołów w całej lidze, które walczyły o awans do finału. Były to zespoły: Sienkiewicza Records, FC Bugaj, Dragon (grupa A3) oraz Sparta, Szybcy i Wściekli oraz Klima (grupa B3).

Jak zwykle nie brakowało niespodziewanych sytuacji. Drużyna Sienkiewicza Records wystąpiła w niekompletnym składzie, co spowodowało, że zrezygnowali z walki z innymi drużynami, oddając rywalom walkowera w stosunku 0:6 (zgodnie z regulaminem rozgrywek). Tym samym w grupie A3 o awansie do finału rozstrzygnął mecz pomiędzy FC Bugaj a Dragonem. Po bardzo zaciętym pojedynku szalę na swoją korzyść przechylili piłkarze FC Bugaj, którzy zwyciężyli 6:4.
W drugiej grupie prym wiodła drużyna Szybcy i Wściekli, która pokonała w jednakowym rozmiarze (6:2) drużyny Sparty oraz Klimy. Klima dzięki wygranej także 6:2 nad Spartą zagra w meczu o 3. miejsce.
Co ciekawe, zarówno FC Bugaj, jak i Szybcy i Wściekli rywalizowali ze sobą już w pierwszej rundzie rozgrywek. Wtedy to pozostawili w pokonanym polu drużyny FC Dobrzynka i Joga Bonito, a my pisaliśmy, że patrząc na poziom meczów tej grupy, któraś z tych drużyn może mocno namieszać w całym turnieju i jak się okazało mieliśmy rację. W samym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł wówczas wynik 4:3 dla Szybkich i Wściekłych. Jak będzie tym razem, czy występujący w strojach reprezentacji Brazylii zawodnicy FC Bugaj zrewanżują się za tamtą porażkę? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę, 7 lutego o godz. 16.00.
 
Nagrody dla najlepszych drużyn ufundują: poseł na sejm RP Andrzej Biernat, prezydent miasta Pabianic Zbigniew Dychto, radni Rady Miejskiej w Pabianicach: Krzysztof Rąkowski, Jacek Voggt i Zbigniew Szymański, a także restauracja „Al Forno” i firma „Abakus”.
 
Grupa A3:
 
Miejsce
Drużyna
Z
R
P
Punkty
Bilans bramkowy
1
FC Bugaj
2
0
0
6
12:4
2
Dragon
1
0
1
3
10:6
3
Sienkiewicza Records
0
0
2
0
0:12
 
 
Grupa B3:
 
Miejsce
Drużyna
Z
R
P
Punkty
Bilans bramkowy
1
Szybcy i Wściekli
2
0
0
6
12:4
2
Klima
1
0
1
3
8:8
3
Sparta
     0
0
2
0
4:12