W niedzielę 10 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 2 przy ul. Orlej 1 rozpoczęły się rozgrywki II rundy Zimowej Ligi Drużyn Osiedlowych, do której awansowało 12 najlepszych drużyn. W pierwszej kolejce tej rundy zmierzyły się ze sobą zespoły z grupy C2: Elektrycy Wysokich Napięć, Klima, FC Korona oraz Sienkiewicza Records.
Z przebiegu gry widać było, że drużyny te nie znalazły się w najlepszej dwunastce przez przypadek. Mecze toczyły się w bardzo szybkim tempie, zawodnicy ambitnie walczyli o każdy metr boiska, a najlepsi popisywali się efektownymi dryblingami i sztuczkami technicznymi. Również bramkarze pokazali, że sztuka bramkarska nie jest im obca, popisując się świetnymi interwencjami. Spotkaniom towarzyszyły duże emocje, często obraz gry oraz wynik zmieniały się jak w kalejdoskopie, gole padały w niespodziewanych momentach i sytuacjach.
Najbardziej wyrównany i emocjonujący okazał się drugi mecz w grupie pomiędzy zespołami Klima i FC Korona. Obie drużyny zdawały sobie sprawę, że porażka w tym meczu może przekreślić ich szansę na awans. Dlatego w spotkaniu tym było wszystko: rzut karny, ostre wślizgi, strzały w słupki i w poprzeczkę oraz piękne akcje zespołowe i indywidualne. Po nerwowej końcówce, mecz ten zakończył się remisem 3:3. Wówczas jasne stało się, że o awansie zdecydują spotkania tych drużyn z zespołem Sienkiewicza Records. Zespół ten po gładkim zwycięstwie z Elektrykami 5:1 stoczył następnie bardzo wyrównany, ale wygrany bój z Koroną. Mecz zakończył się wynikiem 5:3. Następnie Korona ograła Elektryków i czekała z niecierpliwością na wynik meczu Sienkiewicza z Klimą, który miał decydować o kolejności w tabeli. Klima nie pozostawiła jednak złudzeń i zwyciężyła po świetnym meczu obu drużyn 5:4, a decydującego gola dla Klimy zdobył bramkarz strzałem z własnego pola karnego – jak do tej pory to jedna z ładniejszych bramek strzelonych w lidze.
 
Wyniki spotkań z 10 stycznia:
 
Elektrycy Wysokich Napięć – Sienkiewicza Records 1:5
Klima – FC Korona 3:3
Elektrycy Wysokich Napięć – Klima 1:4
FC Korona - Sienkiewicza Records 3:5
Elektrycy Wysokich Napięć - FC Korona 3:5
Klima - Sienkiewicza Records 5:4
 
 
Miejsce
Drużyna
Z
R
P
Punkty
Bilans bramkowy
1
Klima
2
1
0
7
12:8
2
Sienkiewicza Records
2
0
1
6
14:9
3
FC Korona
1
1
1
4
11:11
4
Elektrycy Wysokich Napięć
0
0
3
0
5:14