Latem w Pabiksie doszło do małej rewolucji. Zmienił się zarząd, trener, odeszło kilku zawodników (m.in. Marcin Andrysiak, Radosław Matyjasik, Tomasz Wężyk, Kacper Łuczyński, Przemysław Borsuk). Na stare śmieci powrócił za to Mateusz Oklejak, a nowy szkoleniowiec Adam Jędraszczyk sięgnął po dobrze sobie znanych obrotowych: Dariusza Orlińskiego i Sylwestra Sobolaka. Drużynę uzupełniono najzdolniejszą młodzieżą, która nie dostawała jednak tak wielu szans, ile mogła.

Po inauguracyjnej porażce z Trójką w Ostrołęce nikt nie rozdzierał szat, ale już przegrana u siebie z beniaminkiem, Czarnymi Regimin dawała nieco do myślenia. Nikt nie spodziewał się, że czarna seria porażek zostanie przełamana dopiero w 10. kolejce, gdy do Pabianic przyjedzie słaby jak nigdy rywal zza między, czyli Włókniarz Konstantynów. Trochę na otarcie łez i uniknięcie kompromitacji, jaką byłoby zajęcie ostatniego miejsca w lidze po pierwszej rundzie, na koniec udało się wygrać ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka. Bilans: dwa zwycięstwa – jedenaście porażek mówi sam za siebie...

O pomstę do nieba woła zwłaszcza gra w defensywie na wyjazdach. Tam pabianiczanie tracili średnio niemal 35 bramek na mecz, z czego wynika, że nasi bramkarze musieli wyciągać piłkę z siatki mniej niż co dwie minuty... Niestety, to właśnie Pabiks legitymuje się najgorszą obroną w całej grupie III rozgrywek II ligi.

Mimo stosunkowo szerokiej i doświadczonej, jak na drugoligowe realia kadry, Pabiks nękały kłopoty personalne i zdrowotne. Na parkiecie sporadycznie pojawiali się zawodnicy, którzy powinni nadawać ton grze pabianickiej drużyny: Grzegorz Gozdalski, Damian Pieczyński, Kamil Stegliński czy wspomniany Sobolak. Bolączką zespołu była nierówna forma niemal wszystkich zawodników z liderami: Bartłomiejem Kiełbasińskim, Bartoszem Gościłowiczem i Marcinem Trojanowskim włącznie.

Na swoim profilu facebookowym Pabiks zapowiedział, że zimą będzie testował zawodników z doświadczeniem pierwszoligowym, którzy będą mogli wzmocnić drużynę. Ważne, by nie były to wzmocnienia wirtualne, a wniosły do zespołu konkretną jakość, widoczną podczas ligowych pojedynków. Bo bez niej będzie ciężko o utrzymanie na drugim froncie...

Statystyki:
13. (przedostatnie) miejsce w II lidze, 4 pkt., gole: 327-397, 2 zwycięstwa – 0 remisów – 11 porażek.
Dom: 4 pkt., gole: 181-192, 2 zwycięstwa – 0 remisów – 5 porażek
Wyjazd: 0 pkt., gole: 145-205, 0 zwycięstw – 0 remisów – 6 porażek
Trener: Adam Jędraszczyk
Grało 22 zawodników:
Bramkarze:
Mateusz Oklejak (13 meczów/0 goli)
Dawid Forc (10/0)
Marcin Grzanka (5/0)

Zawodnicy z pola:
Tomasz Bagiński (10/7)
Piotr Cieślik (6/1)
Marcin Domagalski (4/2)
Bartosz Gościłowicz (11/48)
Grzegorz Gozdalski (2/7)
Bartłomiej Kiełbasiński (11/75)
Adrian Nowicki (13/34)
Dariusz Orliński (10/23)
Damian Pieczyński (4/11)
Łukasz Pietrzykowski (8/4)
Łukasz Pielesiak (11/32)
Marcin Pluciński (1/0)
Sylwester Sobolak (4/4)
Sebastian Stawicki (11/11)
Kamil Stegliński (3/2)
Kamil Strzelec (5/3)
Marcin Trojanowski (8/37)
Jakub Walocha (10/15)
Daniel Zajączkowski (9/10)