Rozpoczęło się od mocnego rzutu Adriana Nowickiego, po którym zadrżała poprzeczka. Na 1:1 w 3. minucie wyrównał Marcin Walczak, a w 9. minucie na 4:4 trafił Bartosz Gościłowicz, choć Pabiks przegrywał już 1:4. Przy stanie 5:6 dwie ważne obrony zaliczył Mateusz Oklejak, a na 6:6 po szybkiej kontrze wyrównał Łukasz Pielesiak. Lewoskrzydłowy efektownie wykończył bramki na 8:11 i 9:11, poprzedzone asystami przez całe boisko. Mecz toczył się przy lekkiej przewadze (2-3 gole) Anilany, ale pabianiczanie nie ustępowali pola silniejszemu rywalowi. W 22. minucie po rzucie Nowckiego było już 11:12.

I w tym momencie do akcji wkroczyli sędziowie, którzy najpierw odesłali na ławkę kar Marcina Trojanowskiego, a potem Adriana Nowickiego. Przyjezdni perfekcyjnie wykorzystali grę w przewadze i powiększyli przewagę do sześciu bramek, a czas wzięty przez Adama Jędraszczyka pomógł Pabiksowi tyle, co kot napłakał.

Jeszcze w pierwszej połowie karę dostał Gościłowicz, a gdy wrócił na plac gry, było już 11:19. Potem goście przeważali różnicą pięciu goli. W 44. minucie efektownym rzutem popisał się Jakub Walocha (20:25), a chwilę później w obronie powstrzymał rywala. Od tej akcji rozpoczął się sędziowski show. Jeden z arbitrów pokazał Kubie czerwoną kartkę, drugi stwierdził, że Walocha nie faulował, ale... nie może anulować decyzji kolegi. Żarliwe protesty Walochy zakończyły się tym, że Pabiks zamiast przez dwie, grał w osłabieniu przez cztery minuty. Za chwilę dwie minuty dostał Walczak. Potem karę za... zbyt szybkie wejście na parkiet otrzymał Dariusz Orliński i Pabiks grał w czwórkę. Następnie dwie minuty kary za faul dostał Trojanowski i na parkiecie pozostało dwóch graczy z pola i Oklejak w bramce.

Wyjście Oklejaka do przodu zakończyło się przechwytem rywala i rzutem przez całe boisko do pustej bramki. Gdy Pabiks znów w komplecie wybiegł na boisko, było 22:30. Potem Oklejak obronił jeszcze dwa karne, jego koledzy z ataku zmniejszyli straty, ale tylko do pięciu goli.

Pabiks – Anilana Łódź 28:33 (11:17)

Pabiks: Oklejak, Forc, Olek – Pielesiak 8, Gościłowicz 5, Kiełbaisński 4, Walocha 2, Walczak 2, Orliński 2, Trojanowski 2, Nowicki 1, Zajączkowski 1, Dybcio, Florczak.