W ostatniej kolejce pierwszej rundy szczypiorniści Pabiksu pokonali ostatni w tabeli MOKS Słoneczny Stok Białystok 34:32.   Przed spotkaniem kibice, którzy przybyli na mecz, dostali czekoladki świąteczne. Wszyscy zastanawiali się, jak wysoko pokonamy przyjezdnych, a tu niespodzianka. Pabianiczanie bardzo nonszalancko grali w obronie i na dodatek nasi bramkarze nic nie mogli odbić. Do 8. min trwała wyrównana walka, notowaliśmy remis 5:5. Od tego momentu goście systematycznie powiększali przewagę (15. min 8:11, 20. min 10:15, 25. min 12:18). Trener Włodzimierz Stawicki dokonywał różnych zmian, które nic nie przynosiły. Dobrze grał jedynie Marcin Trojanowski, który tego dnia był nie do zatrzymania. W końcówce pierwszej połowy zagraliśmy 4:2 w obronie i trochę odrobiliśmy poniesione straty, ale i tak schodziliśmy do szatni, przegrywając 15:20.

Nie wiemy, co w szatni powiedzieli sobie zawodnicy, ale w drugiej połowie zobaczyliśmy całkiem inny zespół. Nadal graliśmy obroną 4:2, a w bramce zaczął odbijać Marcin Zajkiewicz. W 45. min za sprawą Kamila Steglińskiego doszliśmy przeciwników na jedną bramkę 25:26. Gdy w 46. min na ławkę kar powędrował Damian Pieczyński, MOKS rzucił nam dwie bramki i prowadził 28:25.  Między 47. a 51. min nasi rzucili kolejno cztery bramki i po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie 29:28. Goście nie zamierzali tanio sprzedać skóry i w 53. min po bramce Damiana Kowalczyka ponownie objęli prowadzenie 31:29. Jednak w samej końcówce więcej sił zachowali zawodnicy Pabiksu, którzy po bramce Marcina Andrysiaka wyszli na prowadzenie 34:32. Tomasz Wężyk wspaniałą interwencją obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Puchalskiego.

Na półmetku rozgrywek Pabiks zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 10 pkt. Nie ukrywajmy, jest to poniżej możliwości zespołu. Liczyliśmy na dużo więcej.

Runda rewanżowa rozpocznie się 24 stycznia, a pierwszym przeciwnikiem będzie AZS UW Warszawa.

 

Pabiks: Tomasz Wężyk, Kacper Łuczyński, Marcin Zajkiewicz – Marcin Trojanowski 12, Bartosz Gościłowicz 5, Kamil Stegliński 4, Damian Pieczyński 4, Grzegorz Gozdalski 3, Przemysław Borsuk 2,  Bartłomiej Kiełbasiński 2, Sebastian Stawicki 1,  Marcin Andrysiak 1, Łukasz Pietrzykowski, Jakub Walocha, Daniel Zajączkowski, Radosław Matyjasik.