KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – SPR Pabiks 33:34 (14:17)

Po ponad ośmiogodzinnej podróży do dalekiej Dąbrowy Białostockiej piłkarze ręczni Pabiksu przystąpili do meczu z miejscowym Szczypiorniakiem. Pierwszą bramkę meczu zdobył Sebastian Stawicki. Przez pierwsze piętnaście minut trwała wyrównana walka bramka za bramkę (6:7).

W następnych minutach po dwóch bramkach Bartosza Gościłowicza i dwóch Marcina Trojanowskiego nasi odskoczyli w 25. min na czterobramkowe prowadzenie 14:10. Gdy karę dwuminutową otrzymał Jakub Walocha, gospodarze zniwelowali straty do dwóch bramek, ale Gościłowicz pięknym rzutem z biodra ustalił wynik pierwszej połowy na 17:14.

Po zmianie stron pabianiczanie szybko rzucili trzy bramki i w 34. min objęli prowadzenie 20:14. Sześciobramkowe prowadzenie utrzymywało się przez dłuższy czas meczu. W ostatnich dziesięciu minutach nasi zawodnicy zaczęli jednak odczuwać skutki dalekiej podróży. Raz za razem popełnialiśmy proste błędy i miejscowi po bramce Jarosława Komosy doszli nas w 57. min na jedną bramkę  (32:33).

W 58. min Marcin Grzanka popisał się wspaniałą interwencją bramkarską i obronił rzut karny, a szybki kontratak na bramkę zamienił Trojanowski. Jeszcze w końcówce zawodnicy Szczypiorniaka rzucili bramkę z rzutu karnego, ale na remis nie starczyło już im czasu.

Całe spotkanie transmitowane było w internecie. Wójt gminy Dąbrowy Białostockiej, w której mieszka 5 tys. mieszkańców, przekazał na piłkę ręczną 100 tys. zł.

Dzięki temu zwycięstwu nasi szczypiorniści, którzy nie doznali jeszcze porażki, z dorobkiem 8 punktów zajmują trzecie miejsce. Teraz czekają nas bardzo ciężkie mecze z drużynami z górnej połówki tabeli. Już w nadchodzącą niedzielę o godz. 15.00 Pabiks gościć będzie Mazur Sierpc, który walczy o awans do I ligi. Termin meczu wypada w niedzielę, ponieważ w sobotę grają koszykarki.

Pabiks: Marcin Grzanka, Marcin ZajkiewiczDamian Pieczyński 11, Bartosz Gościłowicz 10, Marcin Trojanowski 6, Sebastian Stawicki 5, Przemysław Borsuk 1, Seweryn Tosik 1, Daniel Zajączkowski, Łukasz Bagiński, Michał Kaflak, Kamil Strzelec, Włodzimierz Stawicki, Jakub Walocha.