SPR Pabiks – MKS Mazur Sierpc 36:23 (15:14)

Po bramkach Damiana Pieczyńskiego i Jakuba Walochy nasi szczypiorniści szybko, bo w 3. min objęli prowadzenie 2:0. Przez następne minuty dominowali przyjezdni i w 6. min objęli prowadzenie 3:2. Kiedy nasi indywidualnie zaczęli kryć najskuteczniejszego zawodnika gości - ŁukaszaLisieckiego, sierpczanie mieli problemy ze sforsowaniem szczelnie grającej obrony Pabiksu.

W 26. min Pabiks objął prowadzenie 14:10. W tym momencie Bartosz Gościłowicz otrzymał karę dwuminutową i nasi zaczęli popełniać błędy, a goście raz za razem nas punktowali i w 29. min doprowadzili do remisu. W samej końcówce piękną akcję pabianiczan skutecznym rzutem zakończył jednak Marcin Trojanowski i na przerwę schodziliśmy do szatni prowadząc 15:14.

Licznie zgromadzona widownia zastanawiała się, co będzie w drugiej połowie. Szybką odpowiedź dali nasi szczypiorniści, którzy w obronie grali koncertowo, a w ataku bardzo skutecznie. Z minuty na minutę nasza dominacja na boisku powiększała się. W 35. min prowadziliśmy 19:15, dziesięć minut później 27:19, a pięć minut przed końcem meczu 31:22.

W samej końcówce jeszcze bardziej przycisnęliśmy rywali i rzuciliśmy im kolejno pięć bramek, tracąc tylko jedną. Ostatecznie mecz zakończył się efektownym zwycięstwem 36:23, a zawodnicy otrzymali owacje na stojąco od kibiców. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Bartosz Gościłowicz, który dostał pamiątkową statuetkę.

Po sześciu kolejkach w tabeli z kompletem zwycięstw prowadzą KS Warszawianka i AZS AWF Biała Podlaska, na trzecim miejscu jest Pabiks. W sobotę nasi szczypiorniści rozegrają mecz na wyjeździe z AZS-em AWF Białą Podlaską.

Pabiks: Kacper Łuczyński, Marcin Grzanka, Marcin Zajkiewicz –  Marcin Trojanowski 9, Damian Pieczyński 8, Bartosz Gościłowicz 4, Sebastian Stawicki 3, Jakub Walocha 3, Michał Kaflak 3, Seweryn Tosik 2, Przemysław Borsuk 1, Daniel Zajączkowski 1, Łukasz Bagiński 1, Marcin Morawiec 1, Kamil Strzelec, Kamil Stegliński.