W kolejnym spotkaniu II ligi piłki ręcznej Pabiks przegrał w Sierpcu z dotychczasowym liderem Mazurem 28:36.

Pabianiczanie udali się do rywali w mocno osłabionym składzie. Nie pojechali: Marcin Trojanowski, Przemysław Borsuk, Kacper Łuczyński, Damian Pieczyński, Łukasz Pielesiak, Radosław Matyjasik.

Od początku ton gry nadawali miejscowi, którzy dość szybko objęli prowadzenie i w 15. min prowadzili już 7:2. Z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali i w 25. min prowadzili 12:4. W końcówce pierwszej połowy pabianiczanie trochę odrobili straty i do szatni schodzili przegrywając 8:13.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka, ale miejscowi na zbyt dużo nam nie pozwalali i utrzymywali bezpieczny rezultat spotkania.

W niedzielę Pabiks Mag-Mar o godz. 15.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana podejmować będzie UMKS Trójkę Ostrołękę.

Pabiks: Marcin Zajkiewicz, Tomasz Wężyk, Bartosz Gościłowicz 6,  Marcin Andrysiak 5, Adrian Nowicki 3, Bartłomiej Kiełbasiński 4, Michał Kaflak 3, Kamil Stegliński 3, Grzegorz Gozdalski 1,  Sebastian Stawicki 1, Łukasz Pietrzykowski 1, Daniel Zajączkowski 1, Jakub Walocha.