Pabianiczanie od początku narzucili swój styl gry i w 10. min po bramkach Mielczanka (3) i Wróbla (2) prowadzili 5:2. W miarę upływu czasu nasi systematycznie powiększali przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 18:12. W drugiej połowie zespół Pabiksu jeszcze mocniej przycisnął w obronie i w 42. min prowadził już 27:15. Później trener wprowadził na parkiet zmienników, którzy utrzymywali bezpieczny rezultat. W sobotę naszych zawodników czeka ciężka przeprawa, ponieważ spotkają się na wyjeździe w Konstantynowie o godz. 17.30 z miejscowym Włókniarzem, który ma aspiracje awansu do I ligi. Będą to powiatowe derby.

Pabiks: Grzegorz Brański, Michał Wujcik – bramkarze, Adam Ratajczyk 7 bramek, Dariusz Wróbel 6, Tomasz Mielczarek 5, Sebastian Adamczyk 5, Michał Kaflak 3, Sebastian Stawicki 2, Włodzimierz Stawicki 2, Łukasz Dumka 2, Marcin Strzelec 1, Damian Pieczyński 1, Marcin Trojanowski 1, Paweł Chłód.

* * *

O wielką niespodziankę postarali się juniorzy Pabiksu, pokonując we własnej hali aktualnego wicemistrza Polski CHKS Łódź 32:30 (13:16). Cenne zwycięstwo nasi zawdzięczają bardzo dobrej grze w obronie w II połowie i kapitalnym interwencjom w bramce Marcina Grzanki.

Pabiks: Marcin Grzanka, Damian Gras, Kacper Czerwieński – bramkarze, Sebastian Stawicki 9 bramek, Marcin Trojanowski 9, Michał Kaflak 5, Daniel Zajączkowski 5, Adam Paruszewski 4, Artur Lisowski, Damian Kędzierski, Paweł Fuks, Marcin Luter, Patryk Binkowski.

* * *

Juniorzy młodsi Pabiksu doznali wysokiej porażki 14:37 (7:21) z Piotrkowianinem.

Pabiks: Maryja Patryk, Czerwieński Kacper – bramkarze, Artur Lisowski 8, Adrian Adamczuk 2, Bartek Kaflak 2, Łukasz Pietrzykowski 1, Adrian Grafowski, Paweł Fuks, Kamil Strzelec, Marcin Biegało, Filip Żołnierski, Szymon Pawlak, Marcin Pluciński.