Zaczęliśmy od prowadzenia 2:0 (gole Adriana Nowickiego i Łukasza Pietrzykowskiego), ale w 8. minucie daliśmy gościom zbliżyć się na jedną bramkę (4:3). Potem jednak nasi kontrolowali sytuację na parkiecie, zwiększając przewagę do czterech bramek – 13:9 w 19. minucie. W końcówce pierwszej połowy goście znów zmniejszyli przewagę do jednej bramki (15:14), lecz karny Bartosza Gościłowicza i dwa celne rzuty Konrada Witczaka pozwoliły nam znów odzyskać przewagę.

Po przerwie nastąpił popis pabianiczan, którzy co rusz pokonywali golkipera z Ostrołęki. Sukcesywnie powiększaliśmy przewagę – 23:17 w 37. minucie, 30:22 w 48. minucie i 37:27 w 56. minucie. Wygraną w ostatniej minucie przypieczętował Patryk Laskowski.

Pabiks – Trójka Ostrołęka 40:30 (18:14)

Pabiks: Banasiak, Zawadzki – Gościłowicz 7, Pietrzykowski 7, Sztajnert 7, Witczak 5, Pluciński 3, Nowicki 2, Walocha 2, Bilichowski 2, Laskowski 2, Rajchert 1, Stężała 1, Skowroński 1, Domagalski, Strzelec.