KS Warszawianka – SPR Pabiks 29:20 (13:11)
 

W ostatnim spotkaniu tegorocznych rozgrywek Pabiks przegrał na wyjeździe z Warszawianką 20:29.

Pabianiczanie pojechali do stolicy w pełnym składzie, ponieważ przy zwycięstwie utrzymaliby trzecie miejsce w tabeli. Ostatecznie przegrali z wiceliderem rozgrywek i zajęli 5. miejsce w rozgrywkach.

Początek spotkania był bardzo nerwowy: zawodnicy obu drużyn popełniali masę błędów technicznych. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Bartosz Gościłowicz i w 2 min. prowadziliśmy 1:0. Gospodarze bardzo szybko zrewanżowali nam się z nawiązką i w 7. min prowadzili już 4:1. Systematycznie powiększali przewagę. Kiedy w 21. min prowadzili 12:5, wydawało się, że nastąpi prawdziwy pogrom. Ale po czasie wziętym przez trenera Stawickiego na parkiecie zobaczyliśmy całkiem inny zespół. W ciągu dziewięciu minut nasi rzucili przeciwnikowi sześć bramek, a sami stracili tylko jedną i na przerwę schodzili przegrywając jedynie 11:13.

Po zmianie stron i celnych rzutach Gościłowicza i Daniela Zajączkowskiego doszliśmy rywali na jedną bramkę (13:14). W tym momencie na ławkę kar powędrowali Jakub Walocha i Kamil Stegliński. Gospodarze wykorzystali nadarzającą się okazję i w przewadze sześciu na czterech rzucili nam kolejno pięć bramek i objęli prowadzenie 19:13. Do końca spotkania, mimo ambitnej postawy naszych zawodników, nie udało się zbliżyć do rywali, którzy ostatecznie pokonali naszych 29:20.                              Kibicom zgromadzonym w hali nie pozwolili się nudzić sędziowie, którzy mylili się tak w jedną, jak i drugą stronę. Ich pomyłki doprowadziły do niepotrzebnych emocji, które zakończyły się nerwowym spięciem w ostatnich sekundach meczu, w wyniku czego czerwone kartki otrzymali Jakub Waloch oraz Marek Podobas (KS Warszawianka).

 

Pabiks: KacperŁuczyński, Marcin Zajkiewicz, Marcin Grzanka – Bartosz Gościłowicz 6, Michał Kaflak 3, Sebastian Stawicki 2, Jakub Walocha 2, Damian Pieczyński 2, Łukasz Miller 1, Daniel Zajączkowski 1, Grzegorz Gozdalski 1, Marcin Trojanowski 1, Przemysław Borsuk 1, Adam Pietrzykowski, Łukasz Bagiński, Kamil Stegliński.