Seniorzy Pabiksu doznali trzeciej z rzędu porażki w rozgrywkach II ligi. Przegrali na wyjeździe z Trójką Ostrołęka 27:33 (13:14). Pabianczanie pomimo osłabienia brakiem pięciu podstawowych zawodników(Mielczarek, Kaflak, Binkowski, Tosik, Stawicki Sebastian) rozegrali dobre spotkanie. W pierwszej połowie od początku spotkania nasi prowadzili 1-2 bramkami, dopiero w końcówce kiedy na ławkę kar usiadł Włodzimierz Stawicki miejscowi zdołali wyjść na prowadzenie jedną bramką.
W drugiej połowie obraz spotkania nie zmienił się. Wynik na tablicy oscylował cały czas koło remisu. Pomiędzy 49min i 54min nastąpiły przełomowe losy spotkania. Najpierw na ławkę kar powędrował Jakub Walocha, a później Paweł Chłód. W tym momencie Trójka strzeliła nam sześć bramek z rzędu nie tracąc żadnej. Na odrabianie strat brakło czasu. Kolejne spotkanie Pabiks rozegra 26 lutego o godz. 18.00 w hali Gimnazjum w Ksawerowie ul. Zachodnia 33 z Anilaną Łódź.
Pabiks: Grzegorz Brański, Marcin Zajkiewicz - bramkarze, Włodzimierz Stawicki 8, Jakub Walocha 7, Adam Paruszewski 4, Adrian Nowicki 3, Paweł Chłód 3, Andrzej Niźnikowski 2, Adam Pietrzykowski.
* * *
Młodzicy Pabiksu w kolejnym swoim spotkaniu pokonali MKS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 37:25 (18:9). Od początku spotkania na parkiecie dominowali nasi zawodnicy.
Pabiks: Robert Wyrębski, Filip Karbownik, Wiktor Gorczyca - bramkarze, Kacper Włodarczewski 12, Konrad Rydygier 5, Piotr Cieślik 4, Szymon Pawlak 4, Dawid Świątek 4, Bartek Klamżyński 3, Marcin Domagalski 2, Bartosz Stasiak 1, Adrian Szymański 1, Kamil Świątek 1.