W 2. minucie podopieczni Kacpra Żuka i Bartosza Gościłowicza objęli prowadzenie po rzucie Marcina Walczaka. Chwilę później było 3:1 dla Pabiksu. Gospodarze szybko rzucili trzy gole z rzędu i w 9. minucie po trafieniu Tomasza Luxa prowadzili 4:3. W 14. minucie po golu Bartłomieja Kiełbasińskiego na prowadzeniu był Pabiks (6:5), a sześć minut później Marcin Kubiak dał prowadzenie Włókniarzowi (10:9). Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ale w końcówce pierwszej połowy więcej zimnej krwi i wyrachowania pod bramką rywala wykazali pabianiczanie, w szeregach których celnie rzucali Gościłowicz i Marcin Trojanowski (po dwa razy) oraz Łukasz Pielesiak i Adrian Nowicki. Na przerwę Pabiks schodził z trzema golami zapasu (16:13).

Po zmianie stron do bramki Włókniarza drogę znalazł Trojanowski, a w 33. minucie trafił Jakub Walocha i było 18:13 dla Pabiksu. Choć gospodarze próbowali zbliżyć się do pabianiczan, to nasi nadal utrzymywali bezpieczne prowadzenie różnicą 3-4 goli, a w 45. minucie dzięki celnemu rzutowi Gościłowicza znów mieliśmy pięć goli przewagi (22:17). W 52. minucie po golu Kiełbasińskiego z karnego było 24:20 dla Pabiksu.

W końcówce było gorąco – sypały się kary dla jednych i drugich, a czerwone kartki obejrzeli Jakub Walocha (bezpośrednio) i Tomasz Rutkowski (w wyniku gradacji kar). W 57. minucie Włókniarz doszedł nas na dwa gole (24:22), a mający szansę na 23 bramkę Filip Jencz nie wykorzystał rzutu karnego. Po drugiej stronie tej samej rzeczy dokonał Kiełbasiński. W 60. minucie do siatki Pabiksu trafił Bartłomiej Zajc i było tylko 23:24. Na szczęście gospodarze nie zdołali już pokonać naszych bramkarzy i Pabiks wywalczył cenne dwa punkty, spychając rywala na ostatnie miejsce w tabeli. 6 zdobytych punktów daje pabianiczanom 13. (przedostatnie) miejsce w ligowej tabeli.

Włókniarz Konstantynów – Pabiks Pabianice 23:24 (13:16)

Włókniarz: Superson, Biernat, Brański – Jencz 7, Zajc 4, Borsuk 4, Pietrzak 3, Kubiak 2, Przybysz 1, Lux 1, M. Borsiak 1, B. Borsiak, Główczyński, Rutkowski, Knol.

Pabiks: Oklejak, Forc, Olek – Trojanowski 5, Nowicki 4, Kiełbasiński 4, Gościłowicz 3, Walczak 2, Pielesiak 2, Walocha 1, Orliński 1, Dybcio 1, Zajączkowski 1.