Z okazji Dnia Dziecka rozegrany został już po raz dwunasty ogólnopolski turniej dzieci w piłce ręcznej. Jednocześnie w ramach programu Ministerstwa Sportu „Szczypiorniak na Orlikach” odbył się turniej klas piątych.

W rywalizacji klas szóstych najlepszym zespołem okazali się gospodarze turnieju, Pabiks Pabianice, którzy w meczach eliminacyjnych wygrali z Vive Targi Kielce 13:10, MKS-em Wieluń 17:6 i Anilaną Łódź 16:12. W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju nasi nie dali najmniejszych szans swoim rówieśnikom z MKS-u MOS Wrocław, wygrywając 12:6.

Pabiks: Dominik Kozłowski, Wiktor Gorczyca – Marcin Domagalski 10, Jakub Owsiak 10, Dawid Konka 8, Adrian Szymański 8, Kacper Kozak 6, Patryk Kucharski 6, Wiktor Zackiewicz 5, Kajetan Szymański 5.

W rywalizacji klas piątych zwycięzcą turnieju zostali młodzi szczypiorniści z MKS-u Wieluń, pokonując w finale Vive Kielce 13:12. W meczu o trzecie miejsce Pabiks pokonał Anilanę Łódź 16:12.

Pabiks: MateuszMiller – Maciej Kozak 14, Radosław Mikucki 9, Marcin Miller 3, Michał Pyra 2, MichałKowalski 1, Dominik Kozłowski 1.