Za to w obronie prezentowaliśmy się katastroficznie, w dodatku bramkarze również nie pomogli. Do przerwy był remis 21:21. W pierwszej połowie sędziowie karali naszych za każdy faul, w efekcie czego Bartosz Gościłowicz otrzymał trzy dwuminutowe kary i w 24. min zakończył swój występ w meczu. Dwa razy graliśmy w osłabieniu czterech na sześciu i dwa razy wygraliśmy ten okres czasowo 2:0. Po zmianie stron zobaczyliśmy całkiem inny zespół na parkiecie. Zaczęliśmy grać coraz szczelniej w obronie, a w bramce szalał Kacper Łuczyński. Przez pierwsze 15 minut straciliśmy tylko 5 bramek, sami rzuciliśmy 13 (45. min 26:34). Do końca spotkania nasi już kontrolowali wynik i ostatecznie pokonaliśmy akademików 39:34.

W sobotę o godz. 17.00 w Powiatowej Hali Sportowej Pabiks podejmować będzie KS Uniwersytet Radom.

Pabiks: Kacper Łuczyński, Dawid Forc - Grzegorz Gozdalski 9, Marcin Trojanowski 9, Przemysław Borsuk 5, Damian Pieczyński 5, Marcin Andrysiak 3, Bartosz Gościłowicz 3, Sebastian Stawicki 2, Kamil Stegliński 1, Adrian Nowicki 1, Bartosz Gościłowicz 1, Daniel Zajączkowski, Jakub Walocha.