Tomek wygrał z Adamem Szuflitą (Gdańsk) 12:5, Janem Wyszyńskim (Gdańsk) 12:8, Janem Gorczycą (Gdańsk) 11:6, a w boju o finał uległ Miłoszowi Możejko (Gdańsk) 2:12. Do Pabianic wrócił z brązem.

To drugi brązowy medal Tomka w ciągu tygodnia. Wcześniej zajął 3. miejsce we floretowym turnieju „O Puchar Ursynowa”.

Drugi podopieczny Przemysława Pawłowskiego, Staszek, wygrał z Grzegorzem Marczykiem (Wrocławianie) 12:0, Szymonem Pisarewiczem (Gdańsk) 12:3, a w walce o półfinał uległ Możejce 10:12.

Kilka dni wcześniej szkoleniowiec Zjednoczonych postanowił rzucić 14-latka na głęboką wodę, wystawiając go w II Pucharze Polski juniorów, gdzie zmagał się z 20-latkami. Staszek awansował do czołowej „32” zawodów, co jest naprawdę cennym wynikiem.