Kłębowski (82 kg) wracał po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

- Do końca jego występ stał pod znakiem zapytania. Była to dla niego ostatnia szansa na start w mistrzostwach Polski juniorów – mówi Grzegorz Szyszka, trener PTC.

Kłębowski w dwóch pierwszych walkach pokonał Dominika Drozda (Nowy Tomyśl) oraz Jakuba Dulberta (Środa Wielkopolska). W półfinale uległ Klaudiuszowi Matyi (Olimpijczyk Radom) 0:4. W walce o brąz Mateusz przez przewagę techniczną pokonał Mateusza Choroszczuhę (Podlasie Białystok), dzięki czemu stanął na najniższym stopniu podium.

W kategorii 87 kg brązowy medal zdobył Miłosz Domagała. W pierwszej walce rozbił Pawła Rodaka (Białołęka) 8:0. W półfinale uległ Damianowi Korbusowi (ZKS Koszalin), lecz dostał szansę walki o brąz. I tę szansę wykorzystał, pokonując przez przewagę techniczną Andreę Ratajczyka (Unia Racibórz).

W mistrzostwach Polski debiutowali Szymon Pusz (8.) i Kacper Sobczyk (14.) w kategorii 72 kg. Wiktor Powalski (67 kg) zajął 11. miejsce.

- Był to udany występ wszystkich zawodników – podsumowuje Szyszka.