W turnieju wystartowało sześć drużyn podzielonych na dwie grupy, których uczestnicy walczyli systemem każdy z każdym. W zespołach było dziewięć osób: po trzy kobiety, trzech specjalistów od stylu klasycznego i trzech od stylu wolnego. Na dany mecz składało się zatem dziewięć walk. 

Do ligowej rywalizacji przystąpiły zespoły: Mazowsze Wrestling Team, MKZ Unia Racibórz, AKS Białogard, Zapasy Rzeszów, Panters Wrestling Team oraz KS Sobieski Poznań.

W barwach klubu z Rzeszowa wystartował wychowanek „fioletowych”, Michał Dybka. Jego drużyna uległa Panthers Wrestling Team 4:5 i wygrała z Mazowsze Wrestling Team 6:3.

Dybka w każdym z meczów zdobył punkt dla swojej drużyny. Dorobek pabianiczanina to 26 punktów technicznych. Wynik ten osiągnął, pokonując Wojciecha Kańskiego (Panthers Wrestling Team) 14:7 oraz Patryka Kamińskiego (Mazowsze Wresztling Team) 12:2.

Michał Dybka okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszego turnieju Polskiej Ligi Zapaśniczej.

20 punktów osiągnęli jeszcze: Gevorg Sakhayan (Unia Racibórz, 23 pkt), Kamil Kościółek (Zapasy Rzeszów, 21 pkt) i Robert Baran (Sobieski Poznań, 20 pkt). Brązowy medalista olimpijski z Tokio, Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) jeden pojedynek wygrał, jeden przegrał i nie znalazł się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych.