Na trzech matach walczyło ponad 200 zapaśników z Polski, Czech oraz Ukrainy. W tak mocno obsadzonym turnieju świetnie spisał się Tomasz Olejniczak (68 kg). Świeżo upieczony mistrz Polski młodzików w sumo pokazał, że nadal jest w wysokiej formie – sięgnął po złoto wygrywając wszystkie pojedynki. Ze srebrnym medalem wrócił Bartosz Gołaszewski (85 kg). W kategorii dzieci srebro wywalczył też Dawid Hofman (52 kg).

Na piątych miejscach uplasowali się Jan Madej, Jegor Dybski, Wiktor Wiąckiewicz i Kacper Siuta. Drużynowo Nelson zajął 7. lokatę na 16 startujących ekip.

Ich najmłodsi koledzy wystartowali w zawodach „Wielkiej Nagrody Łodzi” w hali w Parku 3 Maja. Tutaj też była międzynarodowa obsada: Polacy, Ukraińcy, Litwini, Austriacy, Włosi, a nawet zapaśnik z USA.

W konkurencjach zręcznościowych przygotowujących do walki zapaśniczej złoto wywalczyli Konstanty Krotowski (26 kg), Stanisław Wiąckiewicz (29 kg) i Antoni Gołaszewski (35 kg). Srebro wywalczył Piotr Kuchler (31 kg), zaś brąz Krzysztof Kazimierczak (33 kg).

Wśród starszych dzieciaków srebro wywalczył Antoni Wysocki (42 kg), zaś tuż poza podium uplasowali się: debiutantka Lena Binek (32 kg) oraz wśród chłopców: Jakub Antczak i Maksym Vaschuk (obaj 42 kg).

Akademia Sztuk Walki Nelson zaprasza wszystkich chłopców i dziewczynki od lat 6 do 11 na treningi zapaśnicze. Zajęcia odbywają się w Sali przy ul. Orlej 1 w Pabianicach. Dodatkowe informacje u trenerów: Bogusława Bandzierza (tel. 504 985 677), Waldemara Sawosza (607 450 059) i Mariusza Łechtańskiego (792 016 788).