Największą niespodziankę spośród sporej grupy fioletowych atletów sprawił Franciszek Tokarczyk (92 kg), który ze stolicy wyjechał ze srebrnym medalem. Tokarczyk wygrał trzy walki – najpierw z Igorem Kaczorem (Olimpijczyk Radom), później pokonał klubowego kolegę, mistrza Polski młodzików Marcela Chrzęsta, a w starciu o wejście do finału okazał się lepszy od Dominika Skowrona (Bieżanowianka Kraków). W finale spotkał się z mistrzem Polski kadetów, Sebastianem Warchołem (Sobieski Poznań). Mistrz pokazał klasę i sięgnął po złoto.

Do walki o brąz stanął Dominik Uljanowicz (92 kg), który doznał porażki już w pierwszej walce, jednak w repasażach wygrał cztery kolejne pojedynki. W boju o brąz Dominik musiał uznać wyższość Jakuba Korcza (Olimpijczyk Radom).

Miejsca pozostałych zawodników: 7. Franciszek Gross (65 kg), 8. Jakub Makowski (71 kg), 10. Hubert Szczech, 12. Marcel Chrzęst (obaj 92 kg), 15. Kamil Buldecki (60 kg), 17. Julian Jagusiak (55 kg), 18. Igor Czyżewski, 23. Kacper Szczepański (obaj 71 kg).

- 26 marca w Kostrzynie zostaną rozegrane zawody Pucharu Polski, które rozstrzygną o tym, kto awansuje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Grzegorz Szyszka, trener PTC. – Każdy z naszych chłopców ma jeszcze szansę pojechać na finały.