Zakłady Mięsne Pamso zapraszają do wzięcia udziału w pikniku edukacyjnym Back To School, który odbędzie się w sobotę 4 września w Łodzi, w Parku na Zdrowiu przy Amfiteatrze.

Back To School to rodzinne warsztaty żywieniowe, połączone z przedstawieniem edukacyjnym oraz poradami dietetyków.

Rodzice będą mieli możliwość rozmowy z ekspertami ds. żywienia. Będą mogli zadawać pytania dotyczące właściwego żywienia całej rodziny.

Uczestnicy pikniku otrzymają od organizatorów poradnik „Gdy w domu jest niejadek, czyli poradnik dla rodziców”, który podpowie, jak radzić sobie z brakiem apetytu u dzieci. Nowy rok szkolny może stać się pretekstem, aby wprowadzić w życie zmiany i zacząć zdrowo się odżywiać.

Dzieci będą miały okazję wykazać się podczas licznych konkursów dotyczących zdrowego odżywiania. Do wygrania będą cenne nagrody: rower, hulajnogi i trampoliny.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli zobaczyć niezwykłą i zabawną historię o „Tadku niejadku” podczas przedstawienia teatralnego.

Przygotowano również wiele atrakcyjnych gier i zabaw, jak: zabawy plastyczne, malowanie twarzy i robienie fryzur. Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych zabawach sportowych - wszystko po to, aby uświadomić im, poprzez zabawę, jak ważna w ich życiu jest troska o to, co się je.

Projekt Back To School jest częścią Akademii Zdrowego Żywienia Pamso, projektu edukacyjnego promującego zdrowy styl życia, oparty na świadomej, zrównoważonej diecie.

 

Program imprezy:
Godzina 11.00 - Oficjalne rozpoczęcie
Konkursy dla dzieci, porady dietetyków dla rodziców.

Godzina 12.00 – 12.40 Przedstawienie teatralne „Tadek niejadek”
Zabawna opowieść o chłopcu, który jedzenie traktował jako nieprzyjemny obowiązek. Chłopiec przy jedzeniu dąsał się, grymasił, surówki i sałatki zamieniał na chrupki, a zupy na czekoladę i landrynki. Zmartwiona Mama zwraca się o pomoc do słynnej kucharki cioci Halinki. Ciocia Halinka sprawia psikusa małemu niejadkowi - teraz Tadek niejadek je cały obiadek.

Godzina 13.00 – 15.30 Tańce i zabawy pod sceną oraz konkursy
Quiz multimedialny dotyczący zdrowej żywności, sortowanie żywności na zdrową i niezdrową, konkurs łowienia rybek zawierających dużo kwasów omega i in.
Konkursy, zabawy i gry dla dzieci.

15.30 Zakończenie imprezy

Równolegle odbywać się będą zajęcia dla dzieci pod namiotami:
- zabawy plastyczne,
- kolorowanki dla najmłodszych dzieci,
- twórcze prace plastyczne (m.in. robienie owoców i warzyw z masy papierowej),
- malowanie twarzy i robienie fryzur,
- konkurs „kolorowa kanapka”