W sobotę, 18 kwietnia już po raz 7. odbył się Charytatywny Bal Czerwonej Róży, organizowany przez poseł Agnieszkę Hanajczyk. Ideą balu jest pozyskanie od ludzi dobrej woli przedmiotów bądź karnetów na usługi, które w trakcie uroczystości zostaną zlicytowane na aukcji, a całkowity dochód z licytacji trafia na cele charytatywne.

Tegoroczna edycja zadedykowana została jedenaściorgu cudownym dzieciom ze Zgierza, Aleksandrowa, Głowna i Pabianic, które łączy jeden wspólny mianownik - nieuleczalna choroba. Mariusz, Borys, Zuzia, Liliana, Mateusz, Lenka, Krzyś, Zuzia, Patrycja, Karol i Mateusz to beneficjenci tegorocznej edycji. Los sprawił, że od urodzenia dzieci zmagają się z różnymi chorobami, które wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Na balu do białego rana bawiło się ponad 230 gości, a wśród nich przedstawiciele świata biznesu, polityki, samorządowcy i wiele innych wyjątkowych osób, którym na sercu leży dobro beneficjentów. Wiele emocji wzbudziły najważniejsze tego wieczoru licytacje.

Wśród nich m.in. Konstytucja 3 Maja przekazana przez ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka (sprzedana za 11 tyś. zł), czy 3-dniowy rejs po mazurskich jeziorach na pokładzie luksusowego jachtu, za który zapłacono 10 tyś. zł. Również 10 tyś. złotych trzeba było zapłacić za gruziński sztylet od prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. 

W trakcie dotychczasowych edycji balu poseł Agnieszka Hanajczyk zebrała już 670 tyś. złotych.

 

 

Więcej o Balu Róży na: www.balrozy.pl