Dla kobiet nieobjętych programem nieodpłatnej profilaktyki organizatorzy przewidzieli możliwość poddania się płatnemu testowi.

Rak piersi w Polsce jest główną przyczyną śmierci kobiet po 35. roku życia. Jak podają eksperci, wykrycie guza o średnicy nieprzekraczającej 1 cm daje 95% szans na całkowite wyleczenie. W profilaktyce i wczesnym wykryciu choroby pomagają samobadanie i regularna kontrola mammograficzna, wykonywana bezpłatnie u kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z takiego badania.

Panie, które weekend 8-9 listopada planują spędzić w Porcie Łódź, będą mogły skorzystać z nieodpłatnych testów wykonywanych w mammobusie znajdującym się na parkingu Portu Łódź, umawianych po uprzednim zarejestrowaniu się na wizytę pod numerami telefonów: (42) 254 64 10 lub 517 544 004. Dodatkową możliwość poddania się badaniom przewidziano dla kobiet, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy przechodziły podobną kontrolę i przekroczyły 69 lub mają mniej niż 50 lat. Będą one mogły zgłosić się bez skierowania na mammografię, której koszt wynosi 60 zł.