22 czerwca na terenie MOSiR-u w Łodzi przy ul. Małachowskiego wystartuje Bieg Charytatywny „Rak. To się leczy!”, którego misją jest edukacja onkologiczna i zachęcenie Polaków do profilaktyki. A to wszystko w atmosferze muzyki, zabawy i bezpłatnych konsultacji medycznych. Wydarzenie jest częścią cyklu imprez biegowych organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”. Współorganizatorem biegu jest MOSiR Łódź oraz ING Życie.

Organizatorzy biegu zapraszają do udziału nie tylko pasjonatów biegania, ale również całe rodziny, bowiem – co podkreślają – nie wynik jest najważniejszy. Trasę można pokonać nawet marszobiegiem czy dynamicznym spacerem, a każdy, kto ją pokona, otrzyma pamiątkowy medal (klasyfikowani będą uczestnicy od 12. r. ż.).

Zapisów na bieg można dokonywać na stronie http://www.raktosieleczy.pl. Impreza będzie miała charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 35 zł zostanie przekazane na organizację jeszcze większej ilości bezpłatnych badań i konsultacji medycznych dla Polaków, które towarzyszą akcjom „Rak. To się leczy!”.