„Dzieci z autyzmem są często niesprawiedliwie oceniane. Są ludzie, którzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć, odrzucają je. Robią to, bo nie znają naszych dzieci. Razem możemy to zmienić i powiedzieć: Poznaj, zanim ocenisz”. Pod takim hasłem obchodzimy tegoroczny Dzień Świadomości Autyzmu.

W sobotę (2 kwietnia) tysiące miejsc w Polsce rozświetli się kolorem niebieskim. Fundacja JiM (Jaś i Małgosia) po raz kolejny organizuje kampanię społeczną „Polska na niebiesko”. Jak można zsolidaryzować się z rodzicami dzieciaków chorych na autyzm? Ustawić na Facebooku żarówkę jako swoje zdjęcie profilowe. Niebieską żarówkę można pobrać ze strony organizacji: jim.org.pl.

Rodzice dzieci z autyzmem z Klubu JiM organizują specjalne punkty informacyjne, w których każdy będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat tego zaburzenia. Najbliżej Pabianic taki punkt zostanie zlokalizowany w łódzkiej Manufakturze (ul. Drewnowska 58).

Do światowej akcji włącza się cała Polska. Tego dnia na niebiesko podświetlone zostaną charakterystyczne budynki: Złote Tarasy w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki czy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej.