Prowadzenie przedsiębiorstwa obejmuje szereg różnych działań, które czasem wymagają dużego zaangażowania. Zwłaszcza jeśli chodzi o optymalizację kosztów różnych projektówch i całej działalności. Na przykład podczas zakupów, a może zwłaszcza podczas zakupów. Zaopatrzenie firm to nie zakupy w sklepie. Odpowiednie zaopatrzenie wymaga konkretnej analizy rynku, dostawców, sposobów i czasu realizacji oraz kilku innych istotnych kwestii.

Sourcing czyli?

Global sourcing polega na analizie rynku, wychodząc poza granicę kraju. W dobie postępującej globalizacji i coraz lepszych metod komunikacji, Twoja firma nie musi ograniczać się do zakupów na lokalnym rynku. Dostawcy zagraniczni, mogą okazać się bardziej konkurencyjni, a Ty ograniczysz koszty w firmie i zaoszczędzisz środki na jej przyszły rozwój. 

Jak ważna jest znajomość zagranicznych rynków?

Otwarcie się na zagraniczne rynki pozwala Ci nie tylko taniej kupować, znajdując potrzebne produkty czy usługi w różnych częściach świata. Znalezienie właściwych dostawców pozwala firmie zaplanować działania zmierzające do realizacji jej strategicznych celów biznesowych. Światowa strategia zaopatrzenia jaką jest global sourcing to współczesna strategia zaopatrzenia, która wzmacnia pozycję Twojej firmy. Dzięki korzystaniu z usług czy produktów od dostawców nawet z odległych krajów, zwiększasz efektywność projektów. Global sourcing zarówno większy wybór podczas zakupów jak i nowe kontakty biznesowe. Co szczególnie istotne w ten sposób budujesz również pozycję firmy na światowych rynkach.

Gdzie znajdę partnera zajmującego się global sourcingiem? 

Nie musisz robić tego sam czy budować nowego działu w Twoim przedsiębiorstwie. Różne projekty wymagające analizy światowych rynków zaopatrzeniowych, możesz zlecać partnerom zewnętrznym. Zatrudnij w tym celu ekspertów branży zakupowej w postaci zewnętrznej firmy. Firmy zarządzającej całym łańcuchem dostaw współpracującej z najlepszymi dostawcami na całym świecie. Wiele firm decyduje się na jedną z najszybciej rozwijających się światowych strategii zarządzania zaopatrzeniem i powierza je wyspecjalizowanym firmom. Jedną z nich jest OptiBuy, która prowadzi strategiczne światowe zakupy.

Co jeszcze umożliwia współpraca z OptiBuy?

OptiBuy w kompletny sposobem zajmuje się global sourcingiem. Na swoim koncie ma ponad 250 zrealizowanych projektów w różnych sektorach, dzięki którym klienci mogli zaoszczędzić od 8 do 25%. Firma przeprowadza audyty dostawców, zarządza współpracą z nimi i wspiera ich w ulepszaniu swojej oferty. Jeśli trzeba organizuje również przetargi. To grupa specjalistów z doświadczeniem, z którymi warto pracować.