Gdy pojawiają się problemy finansowe, albo nagle potrzebujemy pieniędzy, najszybszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pożyczkę online. Decydując się na skorzystanie z pomocy finansowej, stoimy przed wyborem, gdzie złożyć wniosek, aby nie było konieczne przedstawianie zaświadczeń. Niestety nie każdy bank a nawet firma pożyczkowa udzielają finansowania bez odpowiedniego formularza od pracodawcy. Najłagodniej do weryfikacji pożyczkowej podchodzą instytucje pozabankowe, które mają specjalne automaty do podejmowania decyzji. Wypełniając formularz oświadczamy, ile zarabiamy i ile wydajemy miesięcznie. Przy mniejszych kwotach, np. do 10 tys. złotych, wszystko dzieje się automatycznie bez ingerencji człowieka. Nawet jeśli mieliśmy problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań i widnieliśmy w bazach kredytowych, to możemy otrzymać pozytywną decyzję. Dlatego jeśli chcemy szybko otrzymać gotówkę, to warto właśnie korzystać z firm pożyczkowych.

Gdzie szukać, jak skorzystać z takiej pożyczki?

Jak sama nazwa produktu mówi, do realizacji tego rodzaju pożyczki nie potrzebujemy żadnych dokumentów potwierdzających nasz dochód. Proces wnioskowania został tak skonstruowany, aby ograniczyć wszelkie formalności do minimum. Do jego realizacji nie potrzebujemy dużej ilości czasu, ani wiedzy finansowej. Dzięki temu takie produkty finansowe określa się jako usługi błyskawiczne.

Bywa jednak, że niektóre firmy wymagają okazania PIT-u za ostatni okres rozliczeniowy. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej przy wnioskowaniu o wysokie kwoty – powyżej 25 tys. złotych. Najczęściej i jedynie wymaganym dokumentem jest bowiem dowód osobisty. Okazujemy go wraz z wnioskiem, w przypadku firm działających online – wystarczy zdjęcie lub skan. Gdy już złożymy wniosek wraz z załącznikami, nie musimy długo czekać na decyzję. Często uzyskamy ją już w 15 minut od wysłania wniosku pożyczkowego.

Warto również wspomnieć, czym różni się pożyczka na dowód od kredytu bankowego. Pierwszą różnicą jest przede wszystkim kwota, którą możemy otrzymać. Jednak jest to zależne od konkretnej firmy, z której usług korzystamy. Dlatego zawsze dokładnie wczytujmy się w warunki finansowania. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy warto inwestować w daną usługę lub zależy nam na dużo większej sumie, skorzystajmy z porównywarki finansowej. Takie portale finansowe posiadają dużą bazę produktów i opinii na temat większości produktów oferowanych na rynku.