Jednymi z podstawowych są lasery kosmetyczne. Dostępne w szeregu wielkości, zastosowanych mechanizmów oraz oczywiście dedykowane odmiennym usługom pozwalają przeprowadzać zabiegi szczególnie związane z medycyną estetyczną. Najpopularniejsze są lasery diodowe, które sprawdzają się na przykład przy zabiegach depilacji. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni sprzęt.

  1. Jak wybrać najlepszy laser?

  2. Jaki laser wybrać do depilacji?

  3. Laser, który odmładza

  4. W trosce o piękno

Jak wybrać najlepszy laser?

Poszukiwanie najlepszego lasera kosmetycznego w ofercie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/ to przede wszystkim analiza potrzeb i możliwości. Przede wszystkim niezwykle istotne będą parametry i skuteczność urządzeń. Na przykład do zabiegów trwałej depilacji ciała i twarzy niezastąpione są lasery diodowe. Te urządzenia są wykorzystywane szczególnie w sezonie jesienno-zimowym oraz wiosną. Poza tym znajdziemy również lasery frakcyjne CO2 oraz neodymowe, które sprawdzają się na przykład przy zabiegach usuwania tatuażu.

Lasery w kosmetologii i medycynie estetycznej wykorzystywane są od lat. Poza wspomnianą depilacją niezwykle często sprzęt stosuje się w zabiegach odmładzania. Poza tym można skutecznie zregenerować uszkodzoną skórę, usunąć rozstępy, blizny czy przebarwienia. W zależności od potrzeb stosuje się oczywiście inne urządzenia, ale jak widać zakres ich działania doskonale odpowiada na potrzeby współczesnych klientów.

Jaki laser wybrać do depilacji?

Do zabiegów trwałego usuwania owłosienia stosuje się lasery diodowe. Ich działanie polega na uszkodzeniu mieszków włosowych poprzez pochłanianie energii przez melaninę. W ten sposób można usunąć owłosienie z całego ciała – nawet z twarzy. Skuteczność zabiegów jest bardzo wysoka, a nowoczesne urządzenia gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale także wygenerowanie idealnej wiązki lasera oraz umożliwiają dobranie najlepszej temperatury do fototypu konkretnej skóry oraz jej głębokości. Jedyną wadą tego typu sprzętu jest cena. Same urządzenia też są dość drogie, choć im więcej jest ich na rynku, tym ceny stają się bardziej konkurencyjne. Priorytetem przy wyborze konkretnego rozwiązania powinna być jednak trwałość i skuteczność.

Sama epilacja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów przy użyciu lasera. Pozwala na uzyskanie trwałego efektu gładkiej skóry. Laser rubinowych dedykowany jest depilacji owłosienia z twarzy. Wykorzystuje wiązkę o długości fali 694 nm i działa tylko na ciemne włosy. Przy czym ciemna karnacja znacznie utrudnia zabieg. Poza tym używa się go również  do usuwania przebarwień i tatuaży. Laser aleksandrytowy skutecznie radzi z ciemnymi włoskami i najczęściej wykorzystuje się go do epilacji oraz zamykania naczyń krwionośnych. Laser argonowy sprawdza się przy leczeniu zmian barwnikowych i naczyniowych takich jak pajączki, rumień czy naczyniaki. W tym wypadku źródłem światła jest gaz. Laser diodowy wykorzystuje fale o długości 810-820 nm i doskonale radzi sobie w usuwaniu ciemnych włosów a także komórek, które odpowiadają za ich odbudowę. Sprawdza się przy każdej karnacji. Model o długości fali 940 nm rewelacyjnie poradzi sobie nawet z usuwaniem jasnych włosów, a także sprawdza się w leczeniu trądziku, zamykaniu naczynek krwionośnych praz redukcji cellulitu. Specjaliści sięgają po ten rodzaj lasera także w chirurgii dermatologicznej i skutecznie usuwają nim kurzajki, brodawki i znamiona skórne oraz zmiany przednowotworowe i nowotworowe.

Laser, który odmładza

W zabiegach usuwania blizn, rozstępów, odmładzania stosuje się lasery frakcyjne. Jego działanie polega na przywróceniu skórze jej jędrności, a także pozwala pozbyć się szpecących przebarwień i innych uszkodzeń. To jedno z najważniejszych urządzeń w gabinetach kosmetycznych oraz w klinikach medycyny estetycznej. Warto przy tym pamiętać, że klienci mają bardzo różne potrzeby i różne problemy skórne, a działanie urządzenia też musi pozwalać na dostosowanie jego pracy do wielu czynników. Inne zabiegi są wykonywane latem, a inne wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodniej i promienie słońca nie działają już tak drażniąco.

W trosce o piękno

W salonach piękności najczęściej używa się laserów, które wykorzystują działanie lampy ksenonowej. Poza tym popularne są także lasery biostymulacyjne, a szczególnie tak zwane zimne lasery. Jeszcze innym elementem są urządzenia wykorzystujące lampy LED. Poza usuwaniem przebarwień powierzchownych i poprawą ogólnej kondycji skóry, lasery będą fotoodmładzać skórę. Wspomagają również gojenie się tkanek oraz metabolizm komórkowy. Co istotne, ich działanie nie jest agresywne, a tym samym urządzenia w wersji kosmetycznej nie sprawdzą się przy poważnych problemach estetycznych. Dlatego właśnie wybór odpowiednich urządzeń powinien być podyktowany potrzebami klientów, którzy przychodzą do danego salonu.