Procedury higieniczne obowiązujące w placówkach służby zdrowia pozwalają obsługiwać pacjentów zgodnie ze sztuką lekarską, minimalizując ryzyko zakażenia. Prowadzisz gabinet dentystyczny? Dowiedz się, w jakie produkty się zaopatrzyć, by świadczyć usługi najwyższej jakości, przestrzegając wszelkich procedur w zakresie higieny i sterylności.

 

Zasady postępowania: antyseptyka i aseptyka oraz ich znaczenie w pracy stomatologa

 

Istnieje szereg zaleceń, powiązanych z postępowaniem podczas udzielania świadczeń stomatologicznych. Część z nich dotyczy procedur higienicznych, w szczególności tych, wchodzących w zakres codziennych czynności, przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Unieszkodliwianie drobnoustrojów chorobotwórczych z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów to antyseptyka. Mowa tu między innymi o takich czynnościach, jak mycie i odkażanie rąk przez personel. Obok antyseptyki istotna jest aseptyka, czyli wszelkie działania, związane z dezynfekcją wnętrz i sterylizacją narzędzi. W ramach aseptyki chroni się środowisko przed drobnoustrojami. W gabinecie stomatologicznym najwyższy poziom ryzyka dotyczy narzędzi, ingerujących w tkankę pacjenta oraz mających kontakt z błonami śluzowymi. Poddanie ich procesowi dekontaminacji (dezynfekcja, mycie, sterylizacja), pozwala udzielać świadczeń zdrowotnych w profesjonalny sposób. 

 

Przestrzeganie procedur kluczem do bezpiecznej pracy w gabinecie dentystycznym


Każdy gabinet stomatologiczny powinien opracować procedury postępowania i zobowiązać personel do ich przestrzegania. Standaryzacja pracy jest niezwykle istotna – wszelkie czynności wykonywane w gabinecie muszą być świadczone w sposób higieniczny i bezpieczny dla pacjenta oraz personelu. Do dezynfekcji narzędzi zabiegowych i sprzętu stomatologicznego należy używać specjalistycznych środków. Można je zamówić w sklepie HelloDent https://hellodent.pl/, który zaopatruje gabinety dentystyczne w najwyższej jakości artykuły do dezynfekcji i sterylizacji. Sklep przygotował szeroką ofertę, a w niej m.in. preparaty do odkażania wyrobów medycznych, koncentraty do dezynfekcji ssaków, ślinociągów i spluwaczek. Obok produktów do dezynfekcji narzędzi, w sklepie HelloDent sprzedawane są środki do trudno dostępnych powierzchni, sprzętów skażonych, korytarzy, pojemników na odpady, a także płyny do dezynfekcji rąk i skóry. Chcąc zaopatrzyć swój gabinet dentystyczny w wysokoefektywne preparaty do czyszczenia oraz odkażania, odwiedź stronę sklepu HelloDent i złóż zamówienie online.