Jednak jak im pomóc? Jak przygotować mieszkanie?

 

Dezynsekcja w Radomiu z użyciem specjalistycznego żelu

 

Warto zacząć od tego, że dezynsekcja mieszkania może przybierać różne formy. Do najpopularniejszych metod należy żelowanie. Specjalistyczny preparat w formie żelu zawiera substancję trującą dla większości owadów. Fachowcy rozkładają żel w różnych miejscach, gdzie zwabiane są insekty. Tego rodzaju dezynsekcję w Radomiu wykonuje między innymi firma Patron Pest. Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania tym sposobem? Jak przebiega sprzątanie po dezynsekcji z wykorzystaniem żelu?

 

W kwestii ceny należy zaznaczyć, że jest ona zależna od zaawansowania problemu i wielkości obszaru występowania szkodników. Niemniej jednak zastosowanie żelowania to jedno z najtańszych dostępnych rozwiązań. Co więcej, sprzątanie po dezynsekcji ogranicza się do usunięcia padłych owadów.

 

W przypadku żelowania nie są też potrzebne żadne szczególne przygotowania. Jedyne co należy zrobić, to udostępnić wszelkie kąty, między innymi poprzez odsunięcie mebli od ścian. Jednak nie jest wymagane zabezpieczenie roślin ani pożywienia. Żelowanie jest metodą bezinwazyjną.

 

Dezynsekcja mieszkania innymi metodami

 

Dezynsekcja w Radomiu może być przeprowadzana także z użyciem innych metod. Popularne metody to zamgławianie ULV oraz oprysk. W tym pierwszym przypadku w pomieszczeniu aplikuje się mgłę, zawierającą cząsteczki substancji trującej. Natomiast oprysk to punktowa aplikacja preparatu z wodą pod ciśnieniem. Zaletą każdej z tych metod jest to, ile trwa dezynsekcja. Owady zostają wyeliminowane niemal natychmiast.

 

Niestety dezynsekcja mieszkania z wykorzystaniem metody ULV lub oprysku wymaga nieco większych przygotowań. Konieczne jest zabezpieczenie pożywienia i roślin. Najlepiej wynieść je z pomieszczenia na czas przeprowadzania zabiegu. Po dezynsekcji trzeba też dokładnie posprzątać. Nie chodzi tylko o usunięcie padłych owadów, ale też resztek preparatu.

 

Kto ponosi koszty dezynsekcji mieszkania?

 

W przypadku dezynsekcji domu konieczne jest samodzielnie sfinansowanie dezynsekcji. A jak jest w mieszkaniu znajdującym się w bloku? Kto ponosi koszty dezynsekcji? Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zasadniczo koszt powinien ponosić zarządca budynku. Jednak dzieje się tak pod warunkiem, że insekty przywędrowały do mieszkania z innych części budynku. Jeśli za ich pojawienia odpowiadają lokatorzy, są zobowiązani do samodzielnego sfinansowania zwalczania owadów.

 

Należy w tym miejscu zauważyć, że likwidacja pluskiew czy karaluchów to nie tyle możliwość, ile obowiązek. Pojawienie się owadów w jednym mieszkaniu stwarza ryzyko wystąpienia ich również w innych lokalach. Ze względu na to zagrożenie lokatorzy są zobowiązani podjąć działania mające na celu usunięcie szkodników.