W sklepach dostępne są zarówno urządzenia o podstawowych funkcjach, jak i bardziej zaawansowane modele. Sprawdź, jak wybrać najlepszy ekspres do kawy!

 

Kawa jest napojem, który ma wielu zwolenników. Wielu miłośników tego pobudzającego napoju decyduje się na zakup ekspresu do kawy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia.

Jak przygotować pyszne espresso i latte macchiato? Postaw na ekspres do kawy!

Ekspres do kawy to urządzenie, które ma wiele zalet. Dobry ekspres umożliwia codzienne picie wyśmienitej i aromatycznej kawy bez wychodzenia z domu. W niektórych ekspresach możemy przygotować kawę za pomocą jednego przycisku, co oznacza dużą oszczędność czasu. Jak powszechnie wiadomo, kawa w kawiarniach i restauracjach jest dość droga, dlatego posiadanie własnego ekspresu pozwala również zaoszczędzić pieniądze.

Rodzaje ekspresów do kawy. Ekspresy ciśnieniowe i przelewowe

Planując zakup ekspresu do kawy trzeba podjąć decyzję dotyczącą rodzaju urządzenia. Do wyboru mamy ekspresy przelewowe oraz ciśnieniowe. Ekspres przelewowy to proste urządzenie, za pomocą którego można zaparzyć jeden rodzaj kawy. Umożliwia przygotowanie tylko kawy czarnej, dlatego będzie idealnym wyborem przede wszystkim dla miłośników espresso. Z kolei bardziej zaawansowane ekspresy ciśnieniowe pozwalają na przyrządzenie różnych rodzajów kawy: espresso, espresso macchiato, cappuccino, latte, macchiato itp. Najbardziej popularne typy ekspresów ciśnieniowych to ekspresy automatyczne, ekspresy kolbowe oraz kapsułkowe. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, pozwalające na przygotowanie kawy za naciśnięciem jednego przycisku. W przypadku ekspresów ciśnieniowych kolbowych zaparzanie kawy jest nieco bardziej pracochłonne. Dlatego na ich zakup decydują się najczęściej miłośnicy samego procesu przyrządzania kawy. Ekspresy ciśnieniowe kapsułkowe umożliwiają natomiast szybkie przygotowanie napoju przy pomocy kapsułek z kawą.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Decydując się na zakup konkretnego typu ekspresu, warto wziąć pod uwagę swoje preferencje dotyczące rodzaju kawy. Miłośnicy aromatycznego espresso mogą zdecydować się na zakup ekspresu przelewowego, który umożliwia przygotowanie pysznej czarnej kawy. Z kolei wielbiciele mlecznej kawy powinni postawić na automatyczny ekspres ciśnieniowy. W sklepach dostępny jest ogromny wybór ekspresów do kawy - https://fonte.com.pl/kategoria/ekspresy/. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak np. wbudowany młynek czy spieniacz do mleka.

Jeżeli uwielbiasz smak kawy, to świetnym rozwiązaniem może się okazać zakup dobrego ekspresu. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Powyższe wskazówki pomogą Ci wybrać ekspres idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.