Tamtejsze instytucje finansowe przychylnym okiem patrzą na każdego, kto jest wiarygodny i godny zaufania, a jak pokazują statystyki, zaciągający kredyty w Norwegii Polacy sumiennie wywiązują się z zawartych w umowie kredytu ustaleń.

Posiadasz stały numer personalny i rozliczasz się z podatków w Norwegii? Wystarczy, że udokumentujesz stały dochód roczny z tytułu pracy w wysokości minimum 220 tys. koron brutto, a forbrukslån (norweski kredyt konsumencki) zostanie Ci bez problemu przyznany. Jeśli chcesz szybko i bez zbędnych formalności przebrnąć przez procedurę udzielania pożyczki, postaraj się o BankID. Będziesz zaskoczony, jak wirtualny dowód tożsamości z elektronicznym podpisem może ułatwić życie.

BankID – co to takiego?

Tak jak w rzeczywistym świecie posługujesz się dokumentem, aby potwierdzić swoją tożsamość, tak w świecie wirtualnym możesz identyfikować się za pomocą elektronicznej legitymacji. W Norwegii wirtualny identyfikator nosi nazwę BankID. 
BankID umożliwia szybką identyfikację i składanie podpisów online. Z jego pomocą załatwisz większość finansowych i urzędowych spraw w mgnieniu oka, bez wychodzenia z domu. 
Szacuje się, że z BankID korzysta ponad 3 miliony Norwegów, czyli 60 proc. społeczeństwa, w tym podmioty finansowe i firmy, a także osoby prywatne. Używanie elektronicznego dowodu tożsamości jest o tyle wygodne, że dzięki niemu nie trzeba korzystać z tradycyjnej korespondencji ani tonąć w papierach chcąc załatwić jakąkolwiek sprawę w banku czy w urzędzie.

Chcesz wziąć forbrukslån? Postaraj się o BankID

BankID jest najbardziej pomocne w sektorze finansowym. Nie jest niezbędne, bo bez elektronicznej legitymacji też wszystko załatwisz, jednak będzie trwało to dwa razy dłużej. Innymi słowy, BankID to klucz do szybkiego zastrzyku gotówki. 
Chcąc zaciągnąć forbrukslån przez internet, musisz znaleźć w sobie duże pokłady cierpliwości. Najpierw przyjdzie Ci czekać, aż dotrą do Ciebie dokumenty z banku, a po wypełnieniu i odesłaniu znowu czekać, aż dojdą pod wskazany adres, przez co, zanim cała machina ruszy, może minąć kilka albo nawet kilkanaście dni, a chwila, gdy pieniądze wpłyną na Twoje konto, znacznie się oddali. 
Wystarczy mieć BankID, by pieniądze z forbrukslån dotarły do Ciebie znacznie szybciej. Umowę kredytu otrzymasz na e-mail. We wskazane miejsca wpiszesz swoje dane i załączysz dokumenty, o których dostarczenie zostaniesz poproszony. Na koniec złożysz podpis z BankID, czyli wpiszesz swój numer personalny, podasz kod z tokena, hasło, i gotowe.

Po otrzymaniu dokumentów instytucja finansowa zweryfikuje, czy spełniasz warunki, aby otrzymać pożyczkę. Jeśli tak, pieniądze zostaną przelane na podany w umowie numer konta w ciągu najbliższych 3 dni roboczych. Dzięki BankID otrzymasz nie tylko forbrukslån, ale też mikrolån (mikrokredyt - najszybszy do otrzymania) i każdy inny låne (norweski kredyt).

BankID przydatny nie tylko w staraniach o låne

Okazuje się, że elektroniczna karta potwierdzająca tożsamość, to nie tylko szybszy kredyt, ale też łatwiejsze zakupy przez internet. Branża e-commerce rozwija się bardzo szybko nie tylko w Polsce, ale też w Norwegii, dlatego tamtejsze sklepy, nie chcąc tracić klientów, wprowadzają możliwość robienia zakupów dzięki BankID. BankID pozwala zalogować się na stronie klienta, a po skompletowaniu koszyka w jedną krótką chwilę weryfikuje płatność.
Elektroniczny identyfikator w Norwegii służy też do kontaktów z urzędami państwowymi. Za jego pośrednictwem można załatwić wiele spraw w lokalnych urzędach w gminach i okręgach. Dzięki BankID zarejestrujesz auto i złożysz wniosek o zasiłek. Dopełnianie formalności i zawieranie transakcji w wirtualny sposób jest w 100% bezpieczne, wiec nie trzeba martwić się ani o kradzież, ani wyciek informacji.

Jak otrzymać BankID?

Każdy ma prawo mieć swój własny BankID. Aby go otrzymać, wystarczy udać się do najbliższego oddziału banku, w którym posiada się konto. Do dopełnienia formalności potrzebny będzie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Przedstawiciel instytucji przedstawi udogodnienia, jakie wynikają z posiadania BankID i powie, jak go uaktywnić. Procedura jest łatwa i szybka do przeprowadzenia. Wystarczy na otrzymanym w banku tokenie nacisnąć strzałkę, wpisać kod, a następnie PIN. Po pomyślnej aktywacji można cieszyć się swobodą w załatwianiu spraw i dopełnianiu formalności w norweskich bankach i urzędach.

Zastanawiasz się, czy rzeczywiście opłaca się brać kredyt w Norwegii? Tutaj znajdziesz artykuł, w którym zostało wyjaśnione, dlaczego Norwegowie nie boją się zaciągać kredytów, wręcz przeciwnie - chętnie biorą je nawet wtedy, gdy nie muszą. Po jego przeczytaniu łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, czy składać wniosek o kredyt w Norwegii już teraz, czy jeszcze z tym poczekać.