Jest ich kilkanaście tysięcy, są bajecznie kolorowe i mają najróżniejsze kształty, wielkość i strukturę – mowa o klockach, które na czas ferii pojawiły się w atrium Portu Łódź. Przez dwa tygodnie na 100 m kw. pod okiem wykwalifikowanych animatorek dzieci mogą zbudować wszystko, co podpowie im wyobraźnia. Atrakcji dopełnia tajemniczy labirynt cały zbudowany z klocków. Mali budowniczowie mają do dyspozycji klocki konstrukcyjne i budowlane (m. in. Mammutico, Korbo Neo, Korbo Architekt czy Marioinex), niektóre z nich osiągają nawet metr wysokości, zatem możliwość budowania jest nieograniczona. Ferie z klockami „Hocki – Klocki” potrwają do 11 lutego. Do wspólnej zabawy Port Łódź zaprasza najmłodszych codziennie w godzinach 12.00-18.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Port Łódź Junior na czas ferii przygotował dla dzieci mnóstwo sensorycznych zabaw. Każdy dzień tygodnia będzie tematyczny i wypełniony po brzegi atrakcjami. Poniedziałki to doświadczenia i konkursy związane ze strukturą i gęstością. We wtorki „Junior” zamieni się w mroźną krainę, gdzie dzieciaki zbudują bałwana z marchewkowym nosem i wezmą udział w bitwie na pluszowe śnieżki. Do tego na odważnych czekać będzie mnóstwo zimowych konkursów z nagrodami. Kto zna Ciasteczkowego Potwora? Bohater z „ulicy Sezamkowej” odwiedzi salę zabaw w środy i zorganizuje dla maluchów rozmaite gry, zabawy i konkursy, m.in. poszukiwanie wielkich cukierków. Czwartki w Porcie Łódź Junior będą bardzo… puchate! Co się za tym kryje? Będzie bitwa na miękkie poduszki oraz wspólne budowanie domu z poduszek. W piątki z kolei będzie można sprawdzić się w roli gwiezdnego odkrywcy.

Animatorzy w sali zabaw przygotowali dla dzieci zabawy i konkursy z nagrodami. Ponadto każdy mały kosmiczny podróżnik otrzyma świecącą opaskę. W weekendy „Junior” zaprasza najmłodszych na festiwal kolorów. Odbędą się zabawy z wielką kolorową chustą oraz gry i zabawy z mnóstwem balonów. Nie zabraknie także wielobarwnych strojów i ozdób, w które będzie można się przebrać.

Port Łódź Junior zaprasza dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Z okazji ferii czas pobytu dziecka na placu zabaw został wydłużony do 3 godzin. Sala zabaw jest bezpłatna.