Nie wszyscy jednak mają możliwość korzystania z tego poza domem, ponieważ np. nie mają Internetu w telefonie, a jednak chcą to mieć przy sobie, gdyby zachciałoby im się tego posłuchać. I w takiej sytuacji warto skorzystać z czegoś, co nazywa się konwerterem mp3 z YouTube. Jak to działa i gdzie to znaleźć? Podpowiadamy.

Czym jest konwerter mp3 z YouTube?

To nic innego jak specjalna strona, która pozwala na zamienienie konkretnego filmu na plik mp3, który możemy odtwarzać na dowolnym urządzeniu - laptopie, tablecie czy telefonie. Cała procedura ściągnięcia tego jest bardzo prosta i przeważnie mieści się w kilku krokach:

  • wystarczy wejść na specjalną stronę
  • w odpowiednie miejsce wkleić link do filmu z YouTube
  • pobrać
  • cieszyć się pobranymi materiałami np. na swoim telefonie

Proste, prawda? A dzięki temu możemy mieć ulubione treści zawsze przy sobie. Szczególnie przydaje się w momencie, kiedy tego, czego lubimy słuchać nie ma nigdzie indziej, niż na YouTube. Czasami nie mamy po prostu dostępu do Internetu, a wiemy, że czeka nas długa podróż i np. chcemy posłuchać jakichś mądrych podcastów na dany temat. Jest jeszcze wiele innych powodów. To też świetny sposób na wypadek gdyby ktoś kiedyś usunął dany film.

Jak wygląda kwestia legalności?

Jeśli używamy tego na swój własny użytek, nie rozpowszechniamy tego, a przede wszystkim - jeśli tego nie sprzedajmy, to jest to jak najbardziej legalne. Gdyby przyszło nam do głowy zrobienie którejkolwiek z tych rzeczy - należy się kilka razy zastanowić, ponieważ jest to złamanie praw autorskich, które grozi sporymi karami... Chyba lepiej nie mieć na koncie wyroku, prawda?

Gdzie można znaleźć taki konwerter?

Jest ich w sieci całkiem sporo. Niektóre są darmowe, inne nie (przypominamy, że nie powinno tak być, ponieważ jest to łamanie praw autorskich). Najlepiej jednak wybierać takie, które dają nam więcej możliwości niż inne. Np. pozwalają na pobranie filmu również w pliku mp4, a nie tylko mp3. Dobrze też korzystać ze stron zaufanych, z których strony wiemy, że nic nam nie grozi. W innym przypadku możemy wpaść w tarapaty.

Generalnie bardzo polecamy takie pobieranie mp3 z YouTube, bo jest to po prostu wygodne i nie musimy się martwić, że kiedyś film zniknie z YouTube, albo że zabraknie Internetu, aby tego odsłuchać w momencie, gdy będziemy mieli ochotę. W dzisiejszych czasach ściąganie z yt jest podstawową metodą to utworzenie swojej własne muzykoteki bez ponoszenia kosztów.