Dzięki Internetowi praktycznie każdy może zostać traderem kryptowalut. Ale ważne jest, aby wybrać najlepsze i sprawdzone giełdy. Eksperci przypisują następujące parametry do głównych cech oceny giełdy kryptowalut: niezawodność, wolumen obrotu, lokalizacja i wielkość prowizji.

Jednocześnie wybór konkretnej giełdy opiera się na celach i preferencjach. Dla niektórych najważniejszy jest codzienny handel, dla niektórych dostępność młodych walut, a dla niektórych ważne jest bezpieczeństwo i pewność przeprowadzania transakcji oraz wypłacania środków. W związku z tym każdy parametr ma swój własny ranking popularnych giełd kryptowalutowych.

Niezawodność

Niezawodność to przede wszystkim bezpieczeństwo dostępu i baz danych użytkowników oraz operacji. Należy rozumieć, że w rzeczywistości rejestrując się na giełdzie, powierzasz swoje środki osobom trzecim. Oprócz jednoznacznych narzędzi, które można znaleźć podczas rejestracji, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, należy zwrócić uwagę na recenzje ekspertów i handlowców. Jednocześnie istnieją strony, na których użytkownik może pozostać anonimowy bez weryfikacji swojej tożsamości, a nawet wypłacić środki. Aby to sprawdzić, możesz także przeszukać Internet w poszukiwaniu informacji o tym, czy giełda była przedmiotem ataków lub wycieku danych użytkowników.

Wolumen obrotu

Obroty finansowe, jakie ma giełda, charakteryzują jej skalę, sukces i wpływ. Duży obrót jest równoznaczny z faktem, że giełda ma wielu aktywnych dziennych użytkowników operujących już klasycznymi lub nowymi kryptowalutami. W szczególności taki wskaźnik, jak dzienny wolumen obrotu, będzie w stanie pokazać popularność i trafność giełdy. Ważne jest, aby upewnić się, że giełda nie zwiększa wolumenu obrotu poprzez oszukańcze transakcje.

Lokalizacja

Biorąc pod uwagę, że terminologia finansowa nie jest prosta, nawet w języku ojczystym użytkownika, dostępna dla szerokiego zakresu giełd, z pewnością interesujące jest to, że mogą z nią pracować użytkownicy na wszystkich poziomach zaawansowania. Obejmuje to również fakt, że z reguły ludzie ignorują umowę użytkownika. Podczas rejestracji na giełdach jest to absolutnie niemożliwe. Jeśli nie jesteś świadomy warunków, w jakich działa strona, możesz stracić pieniądze.

Prowizje

To ważna informacja, którą każda renomowana giełda kryptowalut powinna mieć w domenie publicznej. Koniecznie sprawdź warunki wypłaty kryptowaluty. Mogą również określić, że środki można wypłacić tylko raz dziennie, w określonym czasie lub w minimalnej kwocie. Oczekuje się, że im niższa prowizja, tym wyższa kwota wypłaty. Należy jednak rozumieć, że ceną dostępności może być bezpieczeństwo i jakość narzędzi programowych, które właściciele inwestują w poprawę niezawodności giełdy kryptowalut. W ten sposób koło się zamyka.

Zauważ, że dzisiaj, według niektórych agregatorów, istnieje ponad trzysta parkietów handlowych. W rzeczywistości jest ich prawdopodobnie więcej, ale tylko kilkadziesiąt jest popularnych, tylko ze względu na ich niezawodność i wypróbowanie. Inne najczęściej mają mały wolumen obrotu, niski rating, uniwersalny niedostosowany interfejs i wątpliwe bezpieczeństwo techniczne. Z tego powodu istnieje ryzyko, że początkujący użytkownik może zarejestrować się na nisko notowanej giełdzie i stracić na niej pieniądze.