W tym artykule wyjaśniono, jak należy wybrać pierwszy strój motocyklowy.

Zacznij od wyboru kasku

Szukając kasku, większość ludzi skupia się na dwóch aspektach: wyglądzie oraz cenie. To jest w porządku, jeśli jeździsz już od jakiegoś czasu i posiadasz sporo sprzętu, ale jeśli jest to twój pierwszy strój motocyklowy, to nie powinieneś skąpić na kask.

Jest on najważniejszą częścią stroju motocyklowego, ponieważ to w zasadzie jedyna rzecz, która może uratować Ci życie, jeśli ulegniesz wypadkowi. Nie myśl więc o tym, jak fajnie chcesz wyglądać na motocyklu, ale pomyśl raczej, jak zadbać o swoje zdrowie.

Postaw więc na kaski motocyklowe dobrej jakości - posiadający odpowiednie atesty i certyfikaty, aby mieć pewność, że jest on wytrzymały. Koniecznie zweryfikuj również jego rozmiar. Kask nie może być zbyt ciasny, ponieważ nie zapewni komfort podczas jazdy. Z drugiej strony, nie może być również zbyt luźny bo wówczas może zsunąć się z głowy w czasie upadku.

Dobierz kurtkę skórzaną

Kurtka motocyklowa to podstawy element każdej garderoby, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Dobra kurtka może Ci służyć przez wiele sezonów i jest inwestycją, na którą warto się zdecydować. Ale co zrobić, jeśli nie masz zbyt wiele pieniędzy, aby wydać na swoją pierwszą skórzaną kurtkę? Odpowiedź jest prosta: szukaj wyprzedaży. Niezależnie od tego, czy jest to wyprzedaż na koniec sezonu, czy specjalna oferta świąteczna, nie ma lepszego momentu niż teraz, aby kupić coś, co będzie Ci służyć przez lata.

Nie oszczędzaj na dobrych butach

Zakup dobrych butów na motor może być sporym wyzwaniem - zwłaszcza jeśli robisz to pierwszy raz. Liczba dostępnych modeli jest ogromna. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale również jakością wykonania oraz bezpieczeństwem, które gwarantują.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w parę dobrych, wodoodpornych butów, które zostały wykonane tak, by wytrzymać trudy jazdy na motocyklu. Buty motocyklowe powinny zakrywać kostkę i mieć solidne bieżniki, dzięki czemu będą odporne na warunki atmosferyczne i otarcia podczas jazdy. Buty są także ważne dla ochrony dolnej części nogi przed urazami spowodowanymi tarciem, które mogą być spowodowane ocieraniem się stopy o bok motocykla, jeśli nie masz na sobie odpowiedniego sprzętu. Pamiętaj o tym przy porównywaniu ofert producentów i sprzedawców.