W tym artykule opowiemy, jak urządzić salon, aby nie tylko pięknie wyglądał, ale również był funkcjonalny. Akcesoria i kosmetyki fryzjerskie znajdziesz w hurtowni fryzjerskiej Artlook

Fotel fryzjerski - serce każdego salonu

Fotel fryzjerski jest sercem każdego salonu, bez względu na to, czy jest to klasyczny salon fryzjerski, czy wysokiej klasy salon kosmetyczny. To właśnie przy nim stylista wykonuje swoją pracę. Powinien być więc na tyle funkcjonalny, aby zapewnić łatwą kontrolę nad ustawieniem klienta.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę są preferencje i wymagania samych klientów. Między innymi dlatego, zaleca się zakup krzeseł z regulowanym oparciem i podłokietnikami dla ich wygody. Istotnym czynnikiem jest także materiał, z którego zostanie wykonane krzesło. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z wysokiej jakości stali stopu aluminium oraz tworzywa sztucznego (np. poliuretanu), ponieważ takie materiały są lekkie, trwałe i przyjemne w dotyku.

Konsola i lustro - postaw na coś praktycznego

Przy wyborze konsolety fryzjerskiej i lustra głównym kryterium powinna być praktyczność. Dotyczy to zwłaszcza konsoli, która powinna być odpowiednio duża, aby pomieścić na niej wszystkie niezbędne do pracy akcesoria - na czele z nożyczkami, suszarkami i lokówkami.

Nie należy zapominać również o lustrach. Wiele salonów decyduje się na umieszczenie jednego lub dwóch dużych luster na wolnej ścianie lub nawet w rogu pomieszczenia, aby umożliwić klientom oglądanie fryzury z kilku perspektyw.

Wózek fryzjerski

Fryzjerstwo to praca, która wymaga od specjalisty pełnej uwagi i skupienia na kliencie, przez co nie ma on dosłownie czasu na szukanie potrzebnego sprzętu czy przyborów. Dlatego w każdym salonie fryzjerskim potrzebny jest profesjonalny wózek , który nie tylko służy jako miejsce do przechowywania niezbędnych akcesoriów i kosmetyków, ale także sprawi, że będą one łatwo dostępne niezależnie od miejsca pracy fryzjera.

Fartuch fryzjerski

Istnieje wiele różnych rodzajów fartuchów, ale najczęściej spotykanym jest ten z kieszenią, w której można trzymać grzebień i nożyczki. Ten rodzaj fartucha jest zwykle wykonany z bawełny lub poliestru - wynika to z tego, że jest on przeznaczony do noszenia w salonie fryzjerskim w otoczeniu środków chemicznych i produktów do pielęgnacji włosów. Musi być więc wykonany z tkaniny, która ochroni go przed zniszczeniem.

W przedniej części fartucha fryzjerskiego powinny znajdować się co najmniej 3 kieszenie, w których fryzjer może przechowywać nożyczki, grzebień i inne narzędzia. Kieszenie powinny być zamykane klapkami lub zamkami błyskawicznymi, aby uniemożliwić włożenie do nich niepożądanych przedmiotów.