Po co pracować w domu?

W życiu często pojawiają się niespodziewane wydatki. Nic dziwnego, że coraz więcej osób planuje podjęcie dodatkowego zatrudnienia. Nie zawsze jest to proste. Podstawowa praca pozbawia nas większości czasu, a oprócz pracy istnieją też inne obowiązki. Dodatkowy etat to ogromne zobowiązanie.

Wpływa to na popularność serwisów internetowych z ofertami pracy w domu. Te z kolei pełne są oszustów, próbujących wyłudzić dane osobowe lub w inny sposób wykorzystać potencjalnych „pracowników”. Jeżeli uważasz, że zarobisz na skręcaniu długopisów lub adresowaniu kopert – jesteś w błędzie. Chałupnictwo to niewyczerpane źródło problemów i rozczarowania.

Jak uniknąć rozczarowania

Największym błędem osób poszukujących zatrudnienia w internecie jest wyobrażenie, że praca online nie różni się niczym od tej klasycznej. Otóż różni się i to bardzo. W pracy zdalnej ogromne znaczenie ma samodzielność. Sam wyszukujesz zlecenia, sam nawiązujesz kontakty z klientami i sam określasz, ile czasu jesteś gotowy poświęcić pracy. Jeżeli chcesz dobrze zarabiać w sieci – pracę musisz zorganizować sobie sam.

Praca w domu jest możliwa i opłacalna. Istnieje też pewna różnica pomiędzy osobą składającą długopisy, a freelancerem. I nie chodzi tu tylko o poziom zarobków. Żeby dobrze zarabiać w internecie - potrzebujesz konkretnej umiejętności.

Zdobycie takiej umiejętności nie musi być długotrwałe i skomplikowane. Nie mówimy tu o programowaniu, informatyce czy tworzeniu projektów graficznych. Możesz oprzeć się na tym, co już potrafisz.

Opłacalna praca przez internet

Jedną z takich umiejętności jest pisanie. Jeżeli nie odrzuca Cię na samą myśl o złożeniu kilku zdań na klawiaturze – możesz przekuć to w solidne zarobki. 

Popularność copywritingu wynika z uczciwego i elastycznego charakteru pracy. Większość twórców rozpoczyna karierę od pisania dla dużych portali, które czuwają nad prawidłowym przebiegiem transakcji. Rejestracja i rozpoczęcie pracy nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Nie spotkasz tu długotrwałych umów i zobowiązań. Gdy chcesz coś napisać i zarobić pieniądze – logujesz się na wybrany portal i piszesz. Po ukończeniu tekstu określona kwota pieniędzy przelewana jest na Twoje konto. Początkujący copywriter zarabia około 15 zł na godzinę.

Nie musisz być zawodowym dziennikarzem. Podstawowe teksty tworzy się z myślą o pozycjonowaniu stron internetowych. Będą "czytane" przez roboty wyszukiwarek, a nie żywych czytelników. Wraz z postępami będziesz pisał droższe i bardziej skomplikowane utwory, a praca dodatkowa w domu zacznie rywalizować z Twoim etatem.

Na blogu ZarabiajNaPisaniu.com znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, które pomogą Ci rozpocząć karierę copywritera.