Co Neandertalczyk jadał na śniadanie i jak urządził swoje prastare „mieszkanie”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniesie edukacyjna część wystawy opatrzona tytułem „Historia w kamień zaklęta”. Wśród roślinności prehistorycznej dżungli zwiedzający obejrzą takie produkcje stacji National Geographic, jak: „Maszyna czasu – czas Ziemi”, „Wędrówki z jaskiniowcami” czy „Neandertalczyk”. Zza liści prastarych paproci i powojów wyłonią się również gabloty zawierające zbiory skamieniałości, minerałów i kamieni, prezentujących historię powstania Ziemi i jej ewolucji. Zainteresowani znajdą tu też informacje na temat budowy naszej planety, typologii jej dziejów czy wizualizacje przedstawiające podział mórz i lądów z okresu jury. Nad całością wystawy będzie czuwał wszystkowiedzący geolog wraz z pomocnikami. 

Najmłodsi, którzy swoją przygodę z prehistorią chcieliby zacząć w gronie kreskówkowych bohaterów, będą mogli liczyć na spotkanie z dobrze wszystkim znanymi Flinstonami. Wizyta w Porcie Łódź odkryje przed nimi sekrety działania ekologicznego, bo napędzanego siłą nóg, pojazdu taty rodziny - Freda. Obok sklepu RTV Euro AGD stanie także słynny dom przyjaciół Barneya i Betty oraz monidło, dzięki któremu wykonane zdjęcia nabiorą „prastarego” charakteru. 2, 8 i 9 listopada nie zabraknie quizów i zabaw plastycznych, pozwalających dzieciakom poczuć się jak autorzy skalnych malowideł.

Bezpłatna wystawa „Historia w kamień zaklęta”, zlokalizowana obok sklepu RTV Euro AGD, to szansa na odwiedzenie dwóch uzupełniających się ekspozycji: edukacyjnej i rozrywkowej. Pierwsza – edukacyjna - będzie dostępna dla zwiedzających w dniach
27 października - 9 listopada w godzinach otwarcia centrum. Na drugą część Port Łódź zaprasza 2, 8 i 9 listopada w godz. 10.00-18.00.