- Jesienią trudno się zmobilizować do regularnego treningu. Gdy poczujemy, że dotychczasowy trening nie przynosi rezultatów i i nas nudzi, to znak, że czas na zmianę – mówi Marta Seta, menedżer Centrum Fitness Formownia i trener personalny. - Stąd w naszym grafiku ciągłe nowości, aby urozmaicić trening i szybciej osiągnąć zamierzony cel.

Co nowego w Formowni?

Kalistenika to jedna z nowości, które pojawiły się w grafiku. Ćwiczenia są wykonywane z obciążeniem własnego ciała. Trenując tę dyscyplinę, rozwijamy nasze ciało w każdym kierunku.

Połączenie zajęć rowerowych z ćwiczeniami mięśni brzucha to alternatywa dla osób, które zaczynają swoją przygodę z treningiem na rowerach stacjonarnych, jak również dla tych, którym brakuje czasu na dodatkowe zajęcia wzmacniające.

To nie koniec nowości przygotowanych przez zespół Formowni. Już niebawem pojawią się zajęcia na trampolinach, które poprowadzi nowa instruktorka Angelika. Wznowiony zostanie również program Winter Forma, czyli kompleksowe przygotowanie do sportów zimowych.

Oprócz intensywnych zajęć, dzięki którym zapewniamy sobie wymarzoną kondycję, Formownia specjalizuje się także w zajęciach prozdrowotnych. W grafiku znajdziemy jogę, aż pięć razy w tygodniu, stretching czyli zajęcia rozciągające, pilates (wzmacnianie mięśni głębokich, zapewniających prawidłową postawę), Zdrowy Kręgosłup oraz Aktywny Senior. Już niedługo pojawią się również specjalne zajęcia dla najmłodszych.

Coraz popularniejsze są zajęcia Aqua Fitness na basenie. Polecane są dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą podejmować innej aktywności fizycznej, jak również jako forma regeneracji dla regularnie trenujących. Teraz za zajęcia na basenie zapłacimy mniej.

- Dla tych, którym zmienna jesienna pogoda nie jest straszna, polecamy spotkania biegowe Formownia Running Team – mówi trenerka. - W każdy poniedziałek o godzinie 18.00 możecie spotkać na ulicach Pabianic grupę pasjonatów biegania. Różny stopień zaawansowania uczestników pozwala na dołączenie do grupy każdego, kto ma ochotę doskonalić techniki biegania pod okiem specjalistów.

Już niebawem pojawią się także specjalne zajęcia przygotowujące do Runmageddonu, czyli ekstremalnego biegu z przeszkodami, który cyklicznie organizowany jest w całej Polsce. Trenerzy Formowni postarają się, żeby każdy ukończył bieg bez najmniejszych problemów.

Aby wspomóc efekty ćwiczeń, Formownia współpracuje ze specjalistami z Tkalnia SPA&Welness. Zabiegi kosmetyczne wspomagające odchudzanie to niezwykle skuteczne narzędzie w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Pomogą nie tylko rozprawić się z miejscową otyłością czy cellulitem, ale także poprawią stan napięcia i jędrność skóry, wymodelują ciało.

- We współpracy z Tkalnia SPA&Welness chcemy przedstawić jedyne na rynku pabianickim, innowacyjne urządzenie do bezinwazyjnych zabiegów wyszczuplających MAXIMUS TriLipo® RF – chwali menedżer Formowni. - Wysoka skuteczność zabiegów, oparta na działaniu tripolarnej fali radiowej, zapewni efekt napięcia i wygładzenia skóry już po pierwszym zabiegu.

Maximus to najbardziej optymalny, nieinwazyjny sposób na natychmiastową poprawę wyglądu i kondycji skóry oraz modelowanie kształtu sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jest jedynym urządzeniem, które działa jednocześnie na skórę, tkankę tłuszczową i mięśnie.

Zastosowana w urządzeniu technologia TriLipo® RF gwarantuje wysoką skuteczność działania oraz wyklucza ryzyko poparzenia w czasie zabiegu. Podgrzewa skórę właściwą, doprowadzając do skrócenia włókien kolagenowych i natychmiastowej poprawy napięcia skóry i redukcji zmarszczek. Stymuluje skórę do produkcji nowych włókien. Efekt zagęszczenia i liftingu nasila się i utrwala z czasem.

 

Zabiegi Maximus:

Poprawiają jędrność i napięcie skóry,

Redukują zmarszczki i bruzdy,

Redukują cellulit i tkankę tłuszczową,

Tonizują mięśnie,

Modelują ciało i twarz.

 

Jak wygląda zabieg?

Kosmetolog wykonujący zabieg przeprowadza szczegółowy wywiad stanu zdrowia klienta w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań.

Przed rozpoczęciem zabiegu na obszar zabiegowy nakładana jest gliceryna.

Zabieg przy użyciu fal radiowych polega na masażu jedną głowicą zgodnie ze schematem dopasowanym do poszczególnych części ciała czy twarzy.

Odczuwalne jest przyjemne ciepło. Uruchomienie funkcji TriLipo DMA wprawia odpowiednie mięśnie w delikatne, regularne drgania. Ta „gimnastyka” mięśni wspomaga modelowanie kształtów ciała i owalu twarzy.

Dla kogo jest Maximus?

Jeśli Twoja skóra utraciła jędrność np. po ciąży czy utracie kilogramów, a na twarzy pojawiły się zmarszczki, jeśli walczysz z miejscową otyłością i cellulitem - zabieg Maximus jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czas zabiegu?

Zabiegi są krótkie i nie zakłócają codziennego rytmu dnia.

Trwają do 60 minut.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zazwyczaj utrzymuje się około roku, zanika wraz z naturalnymi procesami starzenia.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Przy redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie napięcia skóry zaleca się wykonanie około 6 – 8 zabiegów w serii, w odstępach jednego tygodnia.

Przy redukcji zmarszczek wokół oczu i ust i modelowaniu owalu twarzy widoczny efekt jest już po jednym zabiegu, ale dla spektakularnych i długotrwałych efektów rekomenduje się wykonanie około 6 - 8 zabiegów w serii, w odstępach jednego tygodnia.

Formownia zaprasza na treningi od poniedziałku do piątku od 6.30 do 22.30, w sobotę i niedzielę od 8.00 do 20.00. Tkalnia SPA&Welness pracuje od poniedziałku do piątku od 9.00 do 21.00, w soboty 8.00-20.00, a w niedziele od 8.00 do 16.00.