Klub zyska dodatkową salę, a to oznacza większe możliwości treningowe dla najbardziej wymagających.

Dotychczasowe strefy w Formowni zostały wzbogacone w nowy sprzęt marki Life Fitness. Od września będziemy ćwiczyć na urządzeniach ze zdejmowanym obciążeniem SERII SIGNATURE oraz HAMMER STRENGTH.

Sprzęt z serii Signature umożliwia wszechstronny trening siłowy, a przy tym jest estetyczny i wyróżnia się starannością wykonania.

Powstałe na bazie surowych urządzeń Hammer Strength ze zdejmowanym obciążeniem, ale bardziej eleganckie.

Sprzęt Life Fitness posiada certyfikat ISO 9001 i wytwarza swoje produkty z zachowaniem najwyższych standardów jakości, a dodatkowo charakteryzuje się doskonałą biomechaniką i unikatowym wzornictwem, zapewniając atrakcyjność i efektywność ćwiczeń. 

Kompleksowe testy przeprowadzane w wartym 4 mln dolarów laboratorium Life Fitness dają gwarancję zgodności produktów z najwyższymi światowymi standardami oraz długotrwałej eksploatacji w każdych warunkach.

Nowe sprzęty:

- Maszyna Sił. LF Plate Loaded Decline Chest Press 

Przyrząd do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej na ławce skośnej. Umożliwia wygodne i bezpieczne ćwiczenie przy pionowym ustawieniu ciała. Pozwala także na wykonywanie ruchów zbieżnych i izolateralnych, przez co wyciskanie jest bardziej naturalne i pozwala na równomierne zwiększanie siły.

- Maszyna Sił. LF Sig. Plate Loaded Front Pulldown

Wyciąg przedni wyposażony w siedzenie i oparcie dla klatki piersiowej ustawione pod kątem w celu lepszej stabilizacji ciała. Umożliwia także chwyt od góry w połączeniu z górnym przegubem, który pozwala na wykonanie naturalnego ruchu po łuku, a ruchy izolateralne ułatwiają równomierne zwiększanie siły.

- Maszyna Sił. LF Sig. Plate Loaded Linear Leg Press

Suwnica serii Signature umożliwia ustawienie oparcia pleców w trzech różnych pozycjach, a uchwyt znajduje się bezpośrednio nad podpórkami na nogi, co ułatwia wchodzenie i schodzenie. Wyposażono ją w łatwy w obsłudze mechanizm składania do wewnątrz i na zewnątrz, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort.

- Maszyna Sił. LF Sig. Plate Loaded Biceps Curl

Przyrząd do uginania ramion wykorzystuje tradycyjną pozycję na „modlitewniku”, obrotowe uchwyty i ustawione pod kątem oparcie ręki w celu dopasowania do potrzeb różnych użytkowników i jednoczesnego ograniczenia niepożądanego ruchu barku.

- Maszyna Sił. LF Sig. Plate Loaded Seated Dip

Przyrząd do pompek rzymskich w pozycji siedzącej umożliwia ćwiczenie w pozycji do przodu i do tyłu, co ułatwia korzystanie z urządzenia. Niezależne ruchy ramienia roboczego zapewniają lepszą kontrolę nad urządzeniem.

HAMMER STRENHT to profesjonalny sprzęt do treningu siły dla zawodowych sportowców i osób, które chcą ćwiczyć jak oni. Niezależnie poruszające się elementy pozwalają wykonywać ćwiczenia siłowe w sposób efektywny. Przyrządy te poruszają się w zgodzie z anatomią ludzkiego ciała i wystarczy tylko ćwiczyć, a wyniki na pewno się pojawią.

Największy zespół zajmujący się wyłącznie biomechaniką w branży fitness bada interakcje pomiędzy ludźmi i maszynami. Na podstawie jego analiz powstaje sprzęt, który jest atrakcyjny dla wszystkich osób ćwiczących. Niezależnie poruszające się elementy pozwalają wykonywać ćwiczenia siłowe w sposób efektywny.

https://lifefitnessemea.com/pl/home/about/product-innovation/biomechanics

Nowe sprzęty:

- Maszyna Sił. HS Iso Lateral Low Row

Przyrząd Hammer Strength do wiosłowania w niskiej pozycji, z obciążeniem talerzowym opracowano, analizując ruch ludzkiego ciała. Osobne wieszaki obciążeń umożliwiają ruch rozbieżny i zbieżny w celu równomiernego zwiększania siły i różnorodnej stymulacji mięśni. Umożliwia wykonanie ruchu o ścieżce innej, niż podczas wyciskania na ławce skośnej głową w dół.

- Maszyna Sił. HS Iso Lateral Shoulder Press

Przyrząd do wyciskania na barki ma oparcie pleców ustawione pod kątem 20 stopni w celu lepszej stabilizacji kręgosłupa.

- Maszyna Sił. HS Plate Loaded Abdominal

Ławka na mięśnie brzucha z obciążeniem talerzowym wykorzystuje obrotowe siedzenie, aby umożliwić ćwiczenie obu partii mięśni skośnych. To podwójne działanie umożliwia ćwiczenie wszystkich mięśni ściany brzusznej.

- Ławka Sił. HS Glute/Ham Bench Fixed Pad

Przyrząd do ćwiczenia mięśnia pośladkowego/ścięgna podkolanowego to dopracowana konstrukcja o rozbudowanych możliwościach regulacji ułatwiających użytkowanie.

Pojawi się także nowa brama DAP serii Optima (LF Optima Dual Adj. Pulley HEAVY). To wytrzymały sprzęt o niemal nieograniczonych możliwościach treningu. Brama DAP to podstawowe wyposażenie do treningu w małych grupach lub ćwiczeń specjalistycznych. Atrakcyjne wzornictwo spodoba się użytkownikom i będzie dla nich dodatkową motywacją.

Do tej pory klub posiadał 4 strefy:

- cardio, w której znajduje się sprzęt najnowszej generacji marki Life Fitness

- treningu cross, której głównym punktem jest cross cage przeznaczony specjalnie do tego rodzaju ćwiczeń. Dodatkowo strefa wyposażona jest w sprzęt, tj. kettlebells, battle ropes, power bagi, trxy, slam balle, piłki lekarskie, skrzynie plyometryczne oraz m. in. dwa ergometry wioślarskie firmy Concept2, AirBike

- wolnych ciężarów, w której znajduje sprzęt oraz maszyny marki Life Fitness, przeznaczone głównie do treningu siłowego (maszyny siłowe, ławeczki, sztangi, hantle)

- treningu personalnego, gdzie osoby ceniące sobie odrobinę prywatności mogą przeprowadzić swój indywidualny trening, bądź skorzystać z pomocy trenera personalnego.

W klubie znajdują się także dwa studia do zajęć grupowych:

- pierwsze z nich przeznaczone głownie do zajęć cyclingu. Wyposażone jest w 20 rowerów firmy Tomahawk oraz ekran wyświetlający prawdziwe trasy wyścigów oraz piękne widoki.

- drugie studio poświęcone jest formom wzmacniającym i tanecznym, w którym odbywają się takie zajęcia jak step, tbc, body bar, fit ball, a także inne.

Integralną częścią klubu są dwa turniejowe korty do squash’a renomowanej firmy ASB, które są jedynymi tego typu kortami w województwie.

Przestronna recepcja i lobby pomogą zrelaksować się po ciężkim treningu, regenerując siły przekąskami z tutejszego FIT Baru. Ponadto każdy z klubowiczów ma możliwość skorzystania z sauny koedukacyjnej znajdującej się między szatniami.

Klub Fitness Formownia
Zamkowa 2, Pabianice
+48 42 206 82 00