Jak przygotować kąpiel najmłodszych, co trzeba zorganizować, gdy będzie myło się nieco starsze dziecko? Jak pomóc w nauce samodzielności w higienie? Jakie kosmetyki i akcesoria warto kupić?

Odpowiednia organizacja to podstawa

Szykowanie maluchów do kąpieli bywa trudne. Ten moment najczęściej rozpoczyna chwile, kiedy będą kładły się spać, a przerwanie zabawy nie zawsze jest proste. Przygotowanie kąpieli jest uzależnione od wieku dziecka. Jednak zarówno kąpiel najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci wymaga:

  • odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu,
  • naszykowania ubrań do przebrania - najczęściej piżamki,
  • przyszykowania ręczników,
  • nalania wody, odpowiedniego kosmetyku,
  • przyszykowania akcesoriów do kąpieli i innych elementów higieny.

Warto nawet najmniejsze dzieci angażować w przygotowania, które mogą stać się dla nich dodatkową formą zabawy i nauki. Jeżeli kąpiel zamieni się w przygodę, w której towarzyszą ulubieni bohaterowie, zachęcenie dziecka do pójścia do łazienki stanie się o wiele łatwiejsze. Tu liczy się pomysłowość rodzica, ale również wybór odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów.

Jakie kosmetyki do kąpieli dla dziecka warto wybrać?

Szukając najlepszych produktów do kąpieli dla dziecka, warto zwrócić uwagę na bezpieczny skład. Kosmetyki dla dzieci powinny posiadać atesty potwierdzające możliwość użycia z delikatną skórą maluchów. To ważne w szczególności dla najmłodszych. Jednak równie istotna jest forma kosmetyku i szansa na wykorzystanie go jako elementu zabawy podczas kąpieli. Dzięki nim można urozmaicić codzienną kąpiel poprzez ciekawe formy kosmetyków. Kolorowa woda, musujące kule, a może "magiczne" pianotwory? Wybór jest naprawdę szeroki, a dzięki niemu da się każdą kąpiel dziecka zamienić w wyjątkową przygodę.

Higiena, zabawa i nauka - to można połączyć!

Kąpiel i wszystkie towarzyszące jej czynności higieniczne powinny być również okazją do nauki, przyswajania dobrych nawyków. O wiele łatwiej zrobić to w zabawie, a tym bardziej z ulubionymi bohaterami dzieci. To podejście sprawdza się nie tylko u najmłodszych. Wśród kosmetyków dla dzieci sprawdzonych firm, jakie można znaleźć w sklepie Eurochemia.com oferowanych jest wiele produktów licencjonowanych. To bajkowy świat przeniesiony na opakowania zachęcające do korzystania. Można wypróbować:

  • płyny do kąpieli lub żele pod prysznic z motywem Psiego Patrolu, Pidżamersów, Frozen i wiele innych,
  • mydła czy dezodoranty z bohaterami z uniwersum Marvela - Spidermanem, Capitanem America czy Iron Manem,
  • kosmetyki dla dzieci w kolorowych opakowaniach z jednorożcami, lalkami L.O.L. czy Barbie,
  • potworna ciastolina czy też perełki do kąpieli.

Możliwości jest wiele. Sięgając po kosmetyk dla dziecka z tej oferty, można mieć pewność, że jego jakość i bezpieczeństwo stoją na wysokim poziomie.

A może szybki prysznic dla dziecka?

Maluchy już od mniej więcej trzeciego roku życia zamiast kąpieli mogą z powodzeniem brać prysznic. Warto rozważyć tę możliwość zwłaszcza w sytuacjach, gdy brakuje czasu na długą kąpiel i zabawę, a trzeba umyć dziecko. Przygotowania są podobne, można jednak dla zachęty dla malucha kupić specjalne kosmetyki dla dzieci. Żele pod prysznic dostępne w ofercie sklepu Eurochemia.com są delikatne dla skóry i oczu, często można stosować je również jako szampon dla dzieci. Atrakcyjne opakowania z ulubionymi bohaterami, również w formie 3D - figurek zachęcą niemal każdego wielbiciela pluskania się w wodzie do nowego przeżycia - prysznicu.

Przygotowanie kąpieli albo prysznicu powinno stać się swoistym rytuałem. Mycie dzieci przed snem ma pomóc w odprężeniu i wyciszeniu. Powinno być wstępem do spokojnego snu. Nawet jeżeli kąpiel czy prysznic odbywa się o innej porze dnia, warto skorzystać ze wskazówek zawartych w tym artykule, dzięki którym umycie dziecka nie będzie problemem.