Mają swoich przeciwników, ale większość klientów banków uważa, że odpowiednio dopasowana karta kredytowa jest doskonałym rozwiązaniem przy planowaniu i codziennych wydatków, i tych okazjonalnych, takich jak zakup nowego sprzętu czy też wyjazd na urlop. Poza tym kredytówki to również cały szereg bonusów, dostęp do programów lojalnościowych i rabatów. Wielu klientów traktuje karty jak tani kredyt oraz możliwość stworzenia sobie wiarygodności kredytowej. Banki prześcigają się w propozycjach dla klientów, więc warto poświęcić czas, by znaleźć zupełnie darmowe karty z dodatkowymi bonusami.

Pieniądze zawsze pod ręką

Karta kredytowa daje poczucie bezpieczeństwa finansowego na wypadek niespodziewanych wydatków, ale jest również doskonałym uzupełnieniem codziennych wydatków. Przydaje się również przy rezerwacjach lotów, hoteli czy też płaceniu za aplikacje mobilne i inne usługi. Najlepsze karty kredytowe są dopasowane do potrzeb użytkowników i warto poświęcić czas, by znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie opłaty związane z kartą. Część banków uzależnia je od częstotliwości, z jaką klient posługuje się plastikowym pieniądzem. Warto zatem sprawdzić wymagania banku w zakresie rocznych wydatków na kredytówce. Ciekawą opcją są na przykład oferty, które ustalają określoną ilość transakcji miesięcznych, a nie konkretną minimalną kwotę.

Bardzo ważnym kryterium jest tak zwany okres bezodsetkowy, w którym powinniśmy zwrócić bankowi pieniądze - czyli spłacić zaciągnięty kredyt. Jeśli spłacimy zadłużenie w ustalonym terminie, nie zapłacimy żadnych odsetek. Jeśli się spóźnimy, to będzie nas to kosztować. Pilnowanie terminu staje się więc kluczowe, jeśli chcemy korzystać z karty za darmo.

Na co należy uważać?

Karta kredytowa doskonale sprawdza się jako środek płatniczy w sklepach czy też przez Internet. Natomiast warto wiedzieć, że nie opłaca się za jej pomocą wypłacać pieniędzy z bankomatu czy też wykonywać przelewów z rachunku karty. W tych wypadkach nie działa tak korzystny okres bezodsetkowy i dodatkowe opłaty są naliczane natychmiast. Lepiej w takim wypadku użyć zwykłej karty debetowej.

Dokładne przeanalizowanie ofert banków – także tych w okresowych promocjach – to klucz do tego, by wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Popularne rankingi porównują różnego rodzaju opcje, ale nie zwalniają nas z obowiązku dokładnego przeczytania regulaminu. Ważne jest, by zwrócić uwagę na wszelkie opłaty, którymi obciążona jest karta, ale również porównać bonusy, jakimi banki nas kuszą.