To jego dwudziesta odsłona w naszym kraju. Nowy katalog prezentuje nowe produkty i inspiracje, które każdy z nas może zastosować w swoim życiu i w swojej kuchni.

- Nowy katalog to nowe rozwiązania, które mają jeszcze lepiej dopasowywać się do potrzeb naszych klientów. Z badań, które przeprowadziliśmy, wynika, że 70 proc. Polaków ma kuchnię o powierzchni od 6 do 15 m kw., dlatego w tym roku chcemy pokazać, że nawet z bardzo małych pomieszczeń można stworzyć przyjazne i wygodne wnętrze, które będzie miejscem codziennych spotkań domowników i celebrowania posiłkówpowiedział Jakub Jankowski, store manager IKEA Łódź.

Katalog pokazuje również wiele inspiracji związanych z przygotowywaniem posiłków – od śniadania w łóżku po szybkie przekąski w ciągu dnia – by celebrować zarówno zwykłe chwile, jak i wyjątkowe okazje.

W najnowszym katalogu dużo uwagi poświęcono też uprawie w domu produktów, które trafiają na nasze stoły. Prezentowane są rozwiązania pomocne w domowej hodowli roślin zarówno w kuchni, jak i na balkonie.

Tegoroczny katalog to również kwestie związane z obróbką żywności i segregacją odpadów.

W tym roku katalog IKEA liczy 324 strony. Po zakończeniu dystrybucji, od 14 września będzie dostępny w sklepie IKEA Łódź.

Pełna wersja katalogu jest już dostępna online. IKEA przygotowała również aplikację Katalog IKEA. Po jej darmowym pobraniu, na swoim telefonie lub tablecie zyskamy dostęp do dodatkowych pomysłów i inspiracji oraz przydatnych w urządzaniu domu narzędzi. By je poznawać, wystarczy skanować strony, które w papierowej wersji katalogu oznaczone są pomarańczowym symbolem telefonu komórkowego.