Od początku października w placówce medycznej Blue Medica w Dłutowie, przy ul. Polnej 4 trwa cykl bezpłatnych badań profilaktycznych. W każdą niedzielę do końca listopada wszyscy mieszkańcy Dłutowa i okolic mogą skontrolować stan swojego zdrowia oraz skorzystać  z darmowych konsultacji z wybitnymi lekarzami z najlepszych szpitali w województwie.
 
Tym razem Blue Medica zaprasza na konsultacje z kardiologiem i badanie EKG. Profilaktycznie powinien udać się na nie każdy dorosły przynajmniej raz w roku. Wskazane jest również dla:
chorych na choroby kardiologiczne,
osób odczuwających nierówne bicie serca, kołatanie serca, ból zamostkowy o charakterze gniotącym, zwłaszcza po wysiłku fizycznym,
osoby, u których wystąpiły niewyjaśnione zawroty głowy lub omdlenia,
osoby, u których w rodzinie występują choroby serca.
 
- Ku naszej radości akcja cieszy się dużym powodzeniem. Zorganizowaliśmy już konsultacje z diabetologiem, dermatologiem oraz ortopedą. W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich na bezpłatną wizytę u kardiologa – zachęca Iga Fiedorow, manager placówki.
Choroby układu sercowo-naczyniowego są plagą ostatnich lat. W Polsce średnio co trzeci mężczyzna i co szósta kobieta umiera na choroby serca lub naczyń krwionośnych.
 
Bezpłatne konsultacje z kardiologiem są świetną okazją do sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Zapraszamy do przychodni Blue Medica w niedzielę 8 listopada w godzinach 10.00-18.00.