Śmierć członka rodziny za każdym razem niesie za sobą duży ból i poczucie straty. W tym trudnym dla nas czasie często nie zastanawiamy się nad najlepszą formą pochówku, dlatego wybieramy tę najbardziej popularną. Jak się jednak okazuje, tradycyjny pogrzeb coraz częściej ustępuje pozostałym formom pochówku, w tym kremacji. 

Według danych z końca 2017 roku, liczba kremacji w Polsce przekroczyła 100 tys. rocznie. Co więcej, Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe (PSP) wskazuje, że w większych miastach Polski już niemal co trzeci zmarły zostaje skremowany. Wpływają na to ograniczona ilość miejsc grzebalnych, ale też znaczne niższa cena kremacji w stosunku do tradycyjnego pochówku.

Kremacja, czyli spopielenie zwłok osoby zmarłej, zyskuje w Polsce na coraz większej popularności. To jedna z form godnego pochówku, całkowicie dozwolona przez prawo świeckie oraz kościelne. Firmą specjalizującą się w tego typu usługach jest warszawski Zakład Pogrzebowy Nekropolis, od lat działający w branży pogrzebowej.

Przedsiębiorstwo pełni kompleksowe wsparcie związane z usługą kremacji, począwszy od transportu ciała zmarłego do krematorium, po ubiór urny z prochami osoby zmarłej. Zakład został wyposażony we wszelkiego typu artykuły, niezbędne do przeprowadzenia kremacji, m.in. trumny kremacyjne, urny czy całuny. Klienci korzystający z usług placówki mogą również liczyć na profesjonalną pomoc związaną z dopełnianiem formalności wynikających z kremacji – w urzędach, kościele i na cmentarzu.

Osobom, które decydują się na skremowanie zmarłego, do wyboru pozostaje miejsce pochowania urny z prochami. W tym przypadku Nekropolis oferuje pochówek w grobie ziemnym, murowanym lub w kolumbarium, czyli w specjalnej ścianie z niszami, ulokowanej na cmentarzu. Kolumbaria znajdują się już na większości cmentarzy w całej Polsce, zatem osoby decydujące się na kremację, nie muszą się martwić o miejsce pochówku bliskiego. Dodatkowo, firma Nekropolis podkreśla, że istnieje możliwość złożenia urny z prochami zmarłego do już istniejącego grobu tradycyjnego, jako tzw. dochowanie do złożonej tam wcześniej trumny.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi krematoryjne, zakład nieustannie podnosi standardy oferowanych przez siebie usług. Dba także o to, aby w ciężkich dla każdego z nas chwilach służyć oparciem i pomocą w podejmowaniu nawet tych najtrudniejszych decyzji. Dlatego, jeśli istnieje taka konieczność, już dziś skontaktuj się z Domem Pogrzebowym Nekropolis i dowiedz się, która forma pochówku okaże się najlepszym rozwiązaniem.